HaberlerSamsun Haber: Kadına şiddete karşı 'çıkartma'

Samsun Haber: Kadına şiddete karşı 'çıkartma'

Samsun Haber: Kadına şiddete karşı 'çıkartma'

Samsun Haber: Kadın Dernekleri Federasyonu tarafından, araçların camlarına yapıştırılmak üzere hazırlanan 'Aile içi şiddet acil yardım hattı' çıkartmaları, Samsun'da TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın tarafından şoför esnafına dağıtıldı

Samsun Haber: Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyon Başkanı Fevzi Apaydın, şiddet gören kadınlarla ilgili yeni bir projeyi Samsun’dan başlattı. Kadın Dernekleri Federasyonu tarafından, araçların camlarına yapıştırılmak üzere hazırlanan 'Aile içi şiddet acil yardım hattı' çıkartmalarını şoför esnafına dağıtan Başkan Apaydın, bu konuda duyarlı olduklarını söyledi.

Samsun Haber: Kadına şiddete karşı 'çıkartma'

MEMNUNİYETLE KABUL ETTİK

Konuyla ilgili bilgi veren Başkan Apaydın, "Kadınlarımız aile içerisinde şiddete maruz kalıyor. Şiddet gören kadınlarımıza yardımcı olmak amacıyla Kadın Dernekleri Federasyonu, hazırladıkları çıkartmaları özellikle taksiler başta olmak üzere ticari araçlara yapıştırılması konusunda bizlerden destek istedi. Bizler de memnuniyetle kabul ettik. Şiddet gören kadınlar kapıdan dışarıya kendini attığında ise ilk olarak ticari taksilerle karşılaşıyor. Taksilerimizin sağ arka kapılarına üzerinde 0549 656 96 96 nolu telefon numaralarının yazılı olduğu yapıştırmalar yapıştırılacak ve kadınlarımız bu numarayı arayacak. Numara arandığında Emniyet Müdürlüğü ve bakanlık görevlileri telefonu açarak şiddet gören kadınlarımıza yardımcı olacaktır. Ümidimiz bu numaranın fazla aranmamasıdır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadına şiddete karşı savaş açtı, biz de elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Kadınlara karşı daha duyarlı ve onlara daha saygılı olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Samsun Haber: Kadına şiddete karşı 'çıkartma'

Ardından Apaydın, oda önüne gelen bir taksinin sağ arka camına çıkartmayı yapıştırarak kampanyayı başlattı.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER