HaberlerAdana haberÖz çekim yapmak isterken boğuluyordu

Öz çekim yapmak isterken boğuluyordu - Adana haber

Adana'da baraj kapakları kapandığı için suyu çekilen Seyhan Nehri'ne girerek öz çekim yapmak isteyen şahıs, kapaklar açılınca boğulma tehlikesi atlattı.

Öz çekim yapmak isterken boğuluyordu

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesine bağlı Yenibaraj Mahallesi'nde İbrahim Çakmak, baraj kapakları kapatıldığı için suyu çekilen Seyhan Nehri'ne girerek fotoğraf çektirmek istedi. Çakmak, nehrin içinde kayalara basarak ilerleyip öz çekim yaptı. Ancak baraj kapaklarının açılması ile bir anda nehir su ile dolmaya başlayınca Çakmak paniğe kapıldı. Bu arada çevredeki vatandaşlar da polis ve Can-Kur ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis, kapakları açan görevliyi uyararak, diğer kapakların açılmamasını ve açılan kapağın da kapatılmasını istedi. Çakmak, güçlükle taşların üzerine basarak karaya çıktı. Karaya çıkınca görevlilere tepki gösteren İbrahim Çakmak, 'Neden uyarmıyorsunuz, burada insanlar su olmadığı için ailesiyle nehre iniyor. İnsan bir uyarır, sonra kapakları açar' dedi.
Görevli ise daha önce siren çaldığını ancak son zamanlarda bu sistemin kaldırıldığını söyledi. Çakmak, olay yerinden hızlıca ayrıldı.

Öz çekim yapmak isterken boğuluyorduSIRADAKİ HABER