HaberlerSamsun haberSamsun TÜKODER'den farkındalık konferansı

Samsun TÜKODER'den farkındalık konferansı - Samsun haber

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, öğrencileri tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek için farkındalık konferansları düzenlediklerini söyledi

Samsun TÜKODER'den farkındalık konferansı

2017 yılında birçok okulda konferans düzenleyen Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şubesi, 2018 yılında da öğrencileri bilinçlendirmeye devam edecek. 2018 yılında köy okullarına gideceklerini ifade eden Başkan Sema Onar Yaktı, öğrencileri bilinçlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

VERİMLİ OLDU

Başkan Yaktı, Vali Yardımcısı Hakan Kubalı’nın destekleriyle 19 Mayıs Lisesi’nde konferans düzenlediklerini dile getirerek, çok verimli geçtiğini aktardı. Yaktı, “Tüketici haklarını lise öğrencilerine anlattık, Kubalı bu konuda kapsamlı bir sunum yaptı. Ben de yerli malı ve tüketicilerin şikayetleri konusunda öğrencilere bazı şeyler anlattım. Güzel ve verimli bir konferans oldu. Okullarda düzenlediğimiz bu farkındalık etkinlikleri devam edecek, zaman zaman öğrencilerle bir araya geleceğiz. Hatta köy okullarına da gitmeyi düşünüyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilinçlenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Konferans sonunda okul yönetimi tarafından Kubalı ve Başkan Yaktı’ya plaket takdim edildi.

Zeynep Irmak ÖCAL SIRADAKİ HABER