HaberlerAntalya haberMuratpaşa'da 290 küçük cimnastikçi mezun oldu

Muratpaşa'da 290 küçük cimnastikçi mezun oldu - Antalya haber

Muratpaşa Belediyesi'nin 30 Aralık'ta sona eren sonbahar dönemi spor okullarından 4-7 yaş arası 290 küçük cimnastikçi mezun oldu. Yeni dönem kayıtlarının 15 Ocak'ta başlayacağı ilkbahar dönemi spor okullarında cimnastik kursları, hafta sonu Süleyman Evcilmen ve Çağlayan Spor Salonları'nda 09.00'dan 11.00'e devam edecek.

Muratpaşa'da 290 küçük cimnastikçi mezun oldu

Muratpaşa Belediyesi, spor okullarında sonbahar dönemi sona erdi. Nüfusunun 63 bin 318'i 5-19 yaş grubundan oluşan Muratpaşa'da tenisten hentbola, voleyboldan hokeye ve squashtan badmintona uzanan çok farklı spor dallarında temel eğitim almasını sağlayan 'toplumcu yaklaşım modeli'yle 3 yılda 24 bin 21 çocuk ve genç sporla tanıştı. Bu tanışma başta cimnastik olmak üzere farklı branşlarda genç yetenekleri de ortaya çıkardı.
Muratpaşa Belediyesi'nin spor okullarında ve özellikle cimnastik branşında uluslararası turnuvalarda dereceye oynayan sporcular yetişirken 30 Aralık'ta sona eren Sonbahar dönemi cimnastik kurslarına 290 çocuk katıldı. Sadece 4 - 7 yaş grubuna yönelik kurslarda 4 antrenör görev aldı.

Yeni dönem kayıtları
Muratpaşa'nın spor okulları 1 aylık aranın ardından 5 Şubat'ta yeniden toplanacak. Yeni dönem kayıtlarının 15 Ocak'ta başlayacağı ilkbahar dönemi spor okullarında cimnastik kursları, jimnastik kursları, her hafta sonu Süleyman Evcilmen ve Çağlayan Spor Salonları'nda, 09.00'dan 11.00 saatleri arasında devam edecek.

29 Branş
Cimnastik branşıyla birlikte çocuk ve genç yaş grupları için futbol, futsal, tenis, masa tenisi, basketbol, hentbol, voleybol gibi 19 ayrı branşta kurslar açılacak. 16 yaş ve üzeri yetişkin guruplara yönelik ise zumbadan, pilates ve su cimnastiğine 10 ayrı branş açılacak. Muratpaşa Belediyesi ilkbahar dönemi spor okullarına kayıt yaptırmak için 15 Ocak Pazartesi gününden itibaren Turunç Masa'nın 444 80 07 numaralı telefonunu aramak yeterli olacak.

Muratpaşa’da 290 küçük cimnastikçi mezun olduSIRADAKİ HABER