HaberlerKocaeli haberBaşkan Karaosmanoğlu: 'Eğitime ciddi bütçeler ayırıyoruz''

Başkan Karaosmanoğlu: 'Eğitime ciddi bütçeler ayırıyoruz'' - Kocaeli haber

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Gazi Lisesi ve Yahya Kaptan İlkokulunu ziyaret etti.

Başkan Karaosmanoğlu: 'Eğitime ciddi bütçeler ayırıyoruz''

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli genelindeki okul ziyaretlerini bu seferde İzmit Gazi Lisesi ve Yahya Kaptan İlkokulu ile devam etti. Yahya Kaptan İlkokulu ziyaretinde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan yer alırken, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz da Başkan Karaosmanoğlu'na birlikteliklerde eşlik etti. Öğrencilerle ve öğretmenlerle bir araya gelen ziyaretlerde okullarda incelemeler yapan Başkan Karaosmanoğlu, gördüğü eksikliklerin tamamlanması içinde gereken çalışmanın yapılması talimatını verdi. Karaosmanoğlu, ziyaretler sonrası yaptığı açıklamada, 'Okullarımıza Büyükşehir olarak gereken önemi gösteriyoruz. Spor salonlarından fen laboratuvarlarına her alanda çocuklarımızın ve gençlerimizin yanındayız' dedi.
Gazi Anadolu Lisesi Okul Müdürü Zeki Koyun ve Yahya Kaptan İlkokulu Müdürü Mustafa Özgül tarafından konuk edilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başkan Karaosmanoğlu, 'Bizler istiyoruz ki gençlerimiz ve çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak dursun. Zamanını sporla değerlendirsin. Bu nedenle Büyükşehir olarak eğitime çok önem veriyoruz ve destekliyoruz. Uygun okullarımızın bahçelerine spor salonları yapıyor, 'Potasız Okul Kalmasın' projemizle de basketbol sahaları yapıyoruz. Bakınız okul dışında da mahallelerimize kadar FİFA standartlarında sahalar yapıyoruz. Her ilçemize yüzme havuzu yapma konusunda büyük ilerleme kaydettik. İzmit'e iki adet yüzme havuzu yaptık. Çok şükür ki Körfez'imize yarı olimpik, Gebze'mize de olimpik yüzme havuzu kazandırdık' şeklinde konuştu.
'Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimize 1000 kişilik dev spor kompleksleri kazandırıyoruz' diyen Karaosmanoğlu açıklamalarını şu şekilde tamamladı: 'Bu tesisler sayesinde çocuklarımız, gençlerimiz sağlıklı bir ortamda büyüyorlar. Müreffeh bir gelecek için tabiri caizse, dişimizi tırnağımıza takıyoruz. Eğitime ciddi bütçeler ayırıyoruz. Yeni çağ bilişim çağıdır. Çağa uygun eğitim almanızı, gelişmiş ülkelerin çocuklarından geri kalmamalarını istiyoruz. Bilgi Evleri açmamız, Bilim Merkezi'mizi kurmamız, Kılavuz Gençlik Modeli'ni oluşturmamız, bu kente Türkiye'nin en büyük kitap fuarını kazandırmış olmamız, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Fuarımızı bilim temalı yapmamız ve son olarak bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Bilişim Fuarımız ve çok daha fazlası bu amaç için hayata geçirdik' diyerek sözlerini tamamladı.
Ziyaretler çekilen hatıra fotoğraflarının ardından tamamlandı.

Başkan Karaosmanoğlu: "Eğitime ciddi bütçeler ayırıyoruz??SIRADAKİ HABER