HaberlerBalıkesir haberOrtaokul öğrencilerine spor malzemesi dağıtıldı

Ortaokul öğrencilerine spor malzemesi dağıtıldı - Balıkesir haber

Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde öğrencilerin sporla ilgilenmeleri için başlatılan 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek' projesi kapsamında General Kemal Ortaokulu'nda öğrencilere malzeme dağıtımı yapıldı.

Ortaokul öğrencilerine spor malzemesi dağıtıldı

Altıeylül ilçesinde bulunan General Kemal Ortaokulu'nda öğrencilere spor malzemesi dağıtımı yapıldı. Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Altıeylül Kaymakamlığı, Altıeylül Belediyesi, Altıeylül Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Sporda Yetenek 10'la Gelecek' projesi kapsamında General Kemal Ortaokulu'nda öğrencilere malzeme dağıtımı yapıldı.
Malzeme dağıtım töreninde bir konuşma yapan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı 'Geleceğimizin teminatı olan gençler, yarınlar için sizden çok büyük beklentilerimiz var. Geçmişimizin tapusu şehitlerimiz ve atalarımız, geleceğimizin teminatı gençlerimiz. Nasıl ki geçmişimize sahip çıkıyorsak, geleceğimiz için de gençlerimize sahip çıkıyoruz. Onlarla gurur duyuyoruz. Yarınlarda, daha güzel Türkiye, daha güzel Balıkesir, daha güzel Atıeylül'ü sizlere emanet etmekten büyük mutluluk duyacağız. Altıeylül Belediyesi 30 Mart 2014 tarihinde kuruldu. Kuruluşundan sonra her ilçe kendi spor kulübünü oluşturuyor. Biz de Altıeylül Belediyespor Kulübü'nü kurduk. İlçemizdeki amatör kulüplere destek vermek için gayret sarf ettik, ilçemizdeki amatör kulüplere ciddi destekler veriyoruz. Sayın Valimizin başlatmış olduğu Sporda Yetenek 10'la Gelecek projesi kapsamında öğrencilerimize destek vermekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Belediye olarak, gençlerimizin, öğrencilerimizin her daim yanındayız. Hediyelerimizin sizlere katkılar sağlamasını, çalışma yönünde katkılar sağlamasını temenni ediyorum' dedi.
Başkan Hasan Avcı dağıtımı gerçekleştirilen malzemelerden zeka geliştirici oyunlar hakkında çocuklardan bilgiler aldı. Ok ve yay ile deneme atışları yapıldı. Öğrenciler ile Başkan Avcı masa tenisi oynadı. Atletizm yapan sporcular kısa bir gösteri sundu.
General Kemal Ortaokulunda yapılan malzeme dağıtım törenine, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Akan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Ortaokul öğrencilerine spor malzemesi dağıtıldıSIRADAKİ HABER