HaberlerEskişehir haberOdunpazarı'nda yaz-kış spor

Odunpazarı'nda yaz-kış spor - Eskişehir haber

Odunpazarı Belediyesi, 2017 yılında özellikle kadınlar, çocuklar ve gençlerin spor yapması için çalışmalarına devam etti.

Odunpazarı'nda yaz-kış spor

Faaliyetlerini Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürüten Odunpazarı Belediyesi, çocukların ve gençlerin yaz tatillerini değerlendirmesi için spor yaz okulları açtı. Spor İşleri Müdürlüğü tarafından 2017 yılında açılan spor yaz okulunda 5 ayrı spor dalında faaliyet yürütüldü. 659 sporcunun katıldığı spor yaz okulları'nda futbol kursuna 303 erkek sporcu, basketbol kursuna 111 erkek sporcu, voleybol kursuna 127 kadın sporcu, Taekwando kursuna 44'ü kadın 42'si erkek olmak üzere 86 sporcu, Aerobik Jimnastik Kursuna ise 32 kadın sporcu katıldı. Kadınları spor yapmaya teşvik eden Odunpazarı Belediyesi, kış aylarında kadınların hareketsiz kalmaması için 5 ayrı dalda kurs düzenledi. Pilates, step, aerobik, zumba, gösteri dansları, jimnastik, bale ve çocuk jimnastiği alanlarında açılan kurslara çoğunluğu kadın olan bin 250 sporcu katıldı.
Odunpazarlı kadınlar yaz aylarını evlerinde hareketsiz geçirmedi. Kış aylarında kadınlar için kurslar açan Odunpazarı Belediyesi, yaz aylarında ise kadınları parklarda spor yapmaya yönlendirdi. Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından Gökmeydan Mahallesi'nde bulunan Kentpark'ta, Yenikent Mahallesi'nde bulunan Seramik Parkta ve Osmangazi Mahallesi'nde bulunan Osmangazi Parkı'nda kadınlar için düzenlenen spor faaliyetlerine bin 200 kadın sporcu katıldı.

Odunpazarı’nda yaz-kış sporSIRADAKİ HABER