HaberlerSamsun haberVezirköprü'de 15 Temmuz Şehitleri anısına hatıra ormanı

Vezirköprü'de 15 Temmuz Şehitleri anısına hatıra ormanı

Vezirköprü'de 15 Temmuz Şehitleri anısına hatıra ormanı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından hazırlanan '246 Fidanın Kalbi Atıyor' projesi kapsamında bayrak sergisi ve fidan dikme etkinliği yapıldı.


Aynı proje kapsamında yapılan etkinliğin bayrak sergisinde minik öğrenciler ve veliler tarafından yapılan bayraklar sergilendi. Proje etkinliklerine Garnizon Komutanı Selcuk Yılmaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan, Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak, kamu kurum ve kuruluşların amir ve müdürleri, belediye meclis üyeleri, öğretmenler , öğrenciler ve veliler katıldı.

15 Temmuz Şehitleri adına 246 fidan
15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonucunda toprağa düşen 246 fidanı anma ve yaşatma adına Narlısaray Mahallesi'nde minik öğrenciler ve veliler tarafından 246 fidan dikildi. Projenin amacının okul öncesi çağındaki çocuklara vatan , bayrak sevgisini aşılamanın yanı sıra çevre konusunda farkındalık kazandırma 15 Temmuz şehitlerini anma ve yaşatma ve ekolojik yaşama destek olma olarak belirtildi. Miniklerin fidan dikme istek ve heyecanları dikkat çekerken, veliler projeyi çok anlamlı bulduklarını severek isteyerek bu projede yer aldıklarını söylediler.

Vezirköprü'de 15 Temmuz Şehitleri anısına hatıra ormanıSIRADAKİ HABER