HaberlerTerme'de 6 bin 500 eve doğalgaz

Terme'de 6 bin 500 eve doğalgaz

Terme'de 6 bin 500 eve doğalgaz

Samsun'un Terme İlçesi'nde doğalgaz çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Aksa Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Doğan Gürler, ilçede 6 bin 500 daireye doğalgaz ulaştırdıklarını açıkladı

Aksa Doğalgaz Şirketi Bölge Müdürü Doğan Gürler ve Terme Şube Sorumlusu Özgür Cihan Gül, Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, Terme Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ozan Savaş da hazır bulundu.

Terme'de 6 bin 500 eve doğalgaz

8 BİN DAİREYE DOĞALGAZ

İlçede devam eden doğalgaz çalışmaları hakkında Başkan Kul'u bilgilendiren Gürler, "Terme'de 2017 yılı sonuna kadar yapılacak çalışmalar ile 8 bin daireye doğalgaz ulaşacak" dedi. Bu zamana kadar yapılan, devam eden ve planlanan çalışmalar ile ilgili harita üzerinde açıklamalar yapan Doğan Gürler, 2 bin 500 abonenin doğalgazdan faydalandığını ifade etti.

10 BİN METRE EK YATIRIM

İlçenin Yeni, Elmalık ve Çay mahallelerinde çalışmaların devam edeceğini belirten Gürler, "2017 yılında 10 bin metre ek yatırım planlıyoruz. Terme Belediyesi ile koordineli çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımıza verdiği destekten ötürü Belediye Başkanımız Sayın Şenol Kul’la tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

YAŞAM KALİTESİ ARTIYOR

Doğalgazın dünyada gelişmişlik göstergelerinden biri olarak kabul edildiğini ifade eden Belediye Başkanı Şenol Kul, “Hem dünyada hem de ülkemizde doğalgaza geçen kentlerin yaşam kalitelerinde gözle görünür bir artış yaşanmaktadır. Geleceğin Termesi için koyduğumuz hedef doğrultusunda gelişmiş istikrarlı bir şehrin temellerini attık ve çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarda aksaklık olsun istemiyoruz. Planlı ve programlı şekilde ilerlemek niyetindeyiz. Halkımızın mağdur olmaması açısından çalışmalar titizlikle devam etmelidir. Bu bilgi alışverişlerimizi daha sık yaparak, Terme’de doğalgaz çalışmalarını tamamlamak istiyoruz. Kurumlar arası sağlıklı görüşmeleri halkımıza hizmet olarak dönüştürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER