HaberlerNevşehir haberNevşehir'de okul güvenliği toplantısı yapıldı

Nevşehir'de okul güvenliği toplantısı yapıldı - Nevşehir haber

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş başkanlığında değerlendirme ve okul güvenliği toplantısı, Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Nevşehir'de okul güvenliği toplantısı yapıldı


Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, Vali Yardımcıları Ahmet Soley ve Nevzat Sinan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, belde belediye başkanları, muhtarlar, okul müdürleri, sivil toplum örgütleri, okul aile birliği başkanları ve diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğünün hazırlamış olduğu sunumla başladı. Sunumlarda okul güvenliği ile ilgili faaliyetler, taşımalı eğitim kapsamında yapılan denetimler, okul servis araçları yönetmeliği, uyuşturucu madde istatistikleri, yapılan denetimler, uygulanan idari para cezaları ile adli işlemlere yer verildi.

Vali İlhami Aktaş, 'Valiliğimiz, Jandarma, Emniyet, Milli Eğitim, bütün kamu kurumlarımız, belediyelerimiz, öğretmen ve idarecilerimiz, velilerimiz hep beraber hareket ederek, okullarımızın güvenliğinin yanı sıra geleceğimizin teminatı, gözümüzün aydınlığı olan çocuklarımızın sağlıklı, başarılı bir başarılı bir eğitim ve öğretim yılını geçirmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz' dedi.

Vali Aktaş, 05 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılının çocuklarımıza ve tüm eğitim camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.SIRADAKİ HABER