HaberlerMersin haberMezitli'de 'Resim Okuma Atölyesi' sona erdi

Mezitli'de 'Resim Okuma Atölyesi' sona erdi - Mersin haber

Mezitli Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kapsamında açılan 'Sanat Akademisi'nin etkinliği 'Resim Okuma Atölyesi' sona erdi.

Mezitli'de 'Resim Okuma Atölyesi' sona erdi

Dünyaca ünlü Ressam Ahmet Yeşil ve şair Celal Soycan eşliğinde gerçekleşen ve katılımın bir hayli yüksek olduğu Resim Okuma Atölyesi'nde 'Görme nedir', 'Bakılan resimde neyi görürüz', 'Renk nedir', 'Resimde anlam yerine düşünsel pratikler', 'Resimde mekan, ışık, espas ve bütünlük nedir' ve 'Ahmet Yeşil resminde plastik ve anlam çözümlemesi' başlıklı konular ele alındı. Mezitli Belediyesi Aratos Spor Tesisleri'nde gerçekleşen son toplantıya katılan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, katılımcılara sertifika verdi.
'Sanata ve kültüre yaptığımız yatırımlar devam edecek'
Mezitli'de böylesi anlamlı bir etkinliğin gerçekleşmiş olmasının kendisine gurur verdiğini söyleyen Tarhan, 'Sağlanan başarı bizi ileride daha farklı ve büyük etkinlik yapma yönünde motive ediyor. Sanatın ve edebiyatın değişik dal ve alanlarında etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Yine 'Resim Okuma Atölyesi'nde konuşulan konular bir kitapçık haline getirilmesi halinde belediye olarak bunu bastırmayı isteriz. Bu atölyemizde hocalarımızın programına göre dilerlerse yeniden daha geniş bir mekanda, dilerlerse yine sizlerle daha ileri seviyesi için devam edilebilir. Bu tür faaliyetler gönüllülük esasına dayanıyor. Tamamen kendi işlerinden zaman ayırarak gönüllü olarak gerçekleştiriyorlar. Böyle insanı bulmak günümüz toplumunda çok zor. Bu özverileri nedeniyle kendilerine çok teşekkür ediyorum' dedi.

Mezitli’de ‘Resim Okuma Atölyesi’ sona erdiSIRADAKİ HABER