HaberlerMuğla haberFETÖ'cü hainlerle çatışırken gazi polisler onurlandırıldı

FETÖ'cü hainlerle çatışırken gazi polisler onurlandırıldı - Muğla haber

Marmaris'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişimine katılan darbeci askerlerle çatışma esnasında gazi olan polislere Devlet Övünç Madalyası verildi.

FETÖ'cü hainlerle çatışırken gazi polisler onurlandırıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Siteler Mahallesi'nde bir otelde düzenlenen törene, Muğla Valisi Esengül Civelek, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İlker Özkan, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Eryılmaz, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner ve davetliler katıldı.
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Törende konuşan Esengül Civelek, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'ten, millete, millet iradesine sahip çıkılmak üzere meydanlara inilmesi çağrısıyla 80 milyonun kenetlendiğini söyledi. Civelek, 'Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet ilkesinde birleştik. Cadde, sokak ve meydanları doldurduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletçe demokrasi zaferi, destanı yazdık. Tüm dünyaya örnek olacak bir duruş sergiledik. Vatana, bayrağa, cumhuriyete, demokrasiye ve aydınlık geleceğe sahip çıktık. Marmaris'te ilçe emniyetinde görevli şehit ve gazilerimiz oldu. Şehitlerimiz her zaman kalbimizdeki mümtaz yerlerini koruyacaklar. Vatan, bayrak, millet, devlet uğruna canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.' dedi.
15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında darbeci askerlerle çatışma esnasında gazi olan Komiser Yardımcısı Turgay Atılır, polis memurları Ömer Köse, Ali Aksu ve Mehmet Özmen'e madalya ve beratlarını Vali Civelek verdi.
Darbe girişimi sırasında gazi olan, 19 Temmuz 2016'da arabasını gasp etmeye çalışanlara direnirken saldırı sonucu hayatını kaybeden Çetin Şahan'ın beratı ise eşi Elif Şahan ve çocuklarına verildi.

FETÖ’cü hainlerle çatışırken gazi polisler onurlandırıldıSIRADAKİ HABER