HaberlerOrdu haberFatsa Huzurevi inşaatında sona yaklaşıldı

Fatsa Huzurevi inşaatında sona yaklaşıldı - Ordu haber

Fatsa Belediyesi tarafından başlatılan ve devamında Ordu Büyükşehir Belediyesinin devraldığı huzurevi inşaatında son rötuşlar yapılıyor.

Fatsa Huzurevi inşaatında sona yaklaşıldı

Fatsa Huzurevi inşaatında mobilyaların montajı, WC ve banyoların malzemelerinin yerleştirilmesi ve ilave iş olarak da dış cephe alüminyum kompozit işinin de yapılması ile inşaatın teslim edileceği öğrenildi. Huzurevi inşaatının çevre düzenlemesi işi de hızlı bir şekilde devam ediyor.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, sosyal belediyeciliğin en önemli örneklerinden biri olan huzurevi projesinin tamamlanmak üzere olduğunu ve hizmete girdiğinde 58 kişiye hizmet vermesinin planlandığını söyleyerek, 'Proje kapsamında; 30 adet yatak odası, okuma salonu, 2 adet atölye, çok amaçlı salon, günlük oturma alanı, doktor, fizik tedavi ve diyetisyen odası, teknik oda, bay-bayan kuaför, mutfak, 80 kişilik yemekhane, bay-bayan mescit, bay-bayan ve engelli WC, banyo, ütü odası, çamaşır odası, danışma servis alanı bulunmaktadır' dedi.

'Maddi destek sağlayanların isimleri yaşatılacak'
İnşaat süreci boyunca hayırseverlerinde projeye maddi destek sağladığına dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 'Projenin başlangıcından bu yana sadece kamu imkânlarının değil hayırsever vatandaşlarımızın da katkıları oldu. Oda yaptıranların isimlerine buralarda yer verip, muhafaza edeceğiz. Bu çerçevede hayır sahibi hemşehrilerimize de şimdiye kadarki yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah kimseyi düşürmesin ama bu türlü birimlere de günden güne ihtiyaç fazlalaşıyor. Bazen de insanların tercihleri hayatlarının kalan kısmında buralarda yaşamak oluyor. İnşaat tamamlandığında yaşlılarımız huzur bulabilecekleri, her türlü sosyal donatı alanlarının yer aldığı sıcak bir yuvaya kavuşacaklar' diye konuştu.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise bütün amaçlarının insanların hayır duasını alabilmek olduğunu belirterek, 'Huzurevinde önceliğimiz bakıma muhtaç kimsesiz yaşlılarımızın burada barındırılması olacak. Binayı bizim yaptığımız bölümden sonraki kısmını Büyükşehir Belediyesi tamamlıyor. Bittiğinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devredeceğiz' şeklinde konuştu.

Fatsa Huzurevi inşaatında sona yaklaşıldıSIRADAKİ HABER