HaberlerManisa haberHastalara 'Bir Nefes Sıhhat' ile moral oldular

Hastalara 'Bir Nefes Sıhhat' ile moral oldular - Manisa haber

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, hayata geçirdikleri 'Bir Nefes Sıhhat' projesi kapsamında Manisa Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları tek tek ziyaret ederek, moral verdi.

Hastalara 'Bir Nefes Sıhhat' ile moral oldular

Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle vatandaşların takdirini toplayan Şehzadeler Belediyesi, hastanede yatan hastaları da unutmadı. Manisa'da yetişen şehzadelerden olan Kanuni Sultan Süleyman'ın 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' sözünden esinlenerek 'Bir Nefes Sıhhat' adı altında proje başlatan Şehzadeler Belediyesi, hastanelerde tedavi gören hastalara ziyaretler gerçekleştirecek. Proje kapsamında ilk ziyareti Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik yaptı. Başkan Çelik, Başkan Yardımcısı Bilal Demir ve daire müdürleriyle birlikte Manisa Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları, hasta yatağında ziyaret ederek 'geçmiş olsun' dileklerini iletti. Başkan Çelik'e ziyaretinde hastane yönetimi de eşlik etti. Tek tek hasta odalarını gezen Başkan Çelik, hastalara sağlık durumlarını sorarak, havlu ve kolonya hediye etti. Daha önceden de hastaları kendisi ve ekibinin sık sık ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Çelik, hazırladıkları 'Bir Nefes Sıhhat' projesiyle bu ziyaretleri artık daha düzenli yapmaya başlayacaklarını söyledi. Ziyaretlerinde hastalara ufak hediyeler verdiklerini aktaran Başkan Çelik, 'Hastalarımıza iyi dileklerimizi ve geçmiş olsun temennilerimizi iletiyoruz. Bir talepleri bir sıkıntıları varsa o söylemlerini dikkate alarak onlara yardımcı olmak için çaba ve gayret sarfediyoruz. Manisa'da yetişen şehzadelerden olan cihan sultanı Kanuni Sultan Süleyman'ın bir sözü var; 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' Bu sözle hareket ediyoruz. Sağlık her şeyin başı. İnsanlar sağlıklarını yitirdiklerinde hayat anlamsız geliyor ve hiçbir şeyin önemi olmuyor. İşte böylesine zor bir dönemde hastalarımıza moral verebilmek için onları mutlu edebilmek için hastalarımızı ziyaret etmek onlarla birlikte olmak yeni nesil bir belediyecilik için son derece önemlidir. Bizim inancımızda ve medeniyetimizde hasta ziyaretlerinin çok büyük bir önemi var. Peygamberimiz (SAV) her sabah namazdan sonra sahabelerine 'bugün kim bir hasta ziyaret etti?' diye sorduğunu biz biliyoruz. Böylesine bir inancın mensupları ve büyük bir medeniyetin evlatları olarak bizim de değerlerimizi yitirmemiz, hastalarımızı ziyaret etmemiz gerekiyor. Bugüne kadar program yapmaksızın hastanelere geliyor ve hastaları ziyaret ediyorduk. Artık bunu projeye dönüştürdük. 'Bir Nefes Sıhhat' projesiyle düzenli olarak hastalarımız, arkadaşlarımız ve bizler tarafından ziyaret edilecek. Tedavinin yüzde 50'si psikolojiktir. Eğer hastalar mutlu olurlarsa biliyoruz ki tedavi süreçleri daha da hızlanacaktır. İyi günde kötü günde sağlıkta hastalıkta halkımızla birlikte olmaya devam edeceğiz' dedi.
Afrin'de terörle mücadele eden eden Mehmetçik'e de selamlarını ileten Başkan Çelik, 'Bugünlerde Afrin'de bir operasyon var. Bizler burada huzur içerisinde yaşayalım diye sınır ötesinde terör örgütlerinden sınır boyumuzu temizlemek için kahramanlık destanları yazan Mehmetçiklerimiz var. Buradan onlara da selamlarımızı gönderiyoruz. Gönüllerimiz ve dualarımız onlarla birlikte. Yitirdiğimiz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize ve yaralılarımıza rabbimden acil şifalar diliyorum' diye konuştu.

Hastalara ‘Bir Nefes Sıhhat’ ile moral oldular



SIRADAKİ HABER