HaberlerKocaeli haberKO-MEK'te Usta Öğreticiler oryantasyon eğitimi aldı

KO-MEK'te Usta Öğreticiler oryantasyon eğitimi aldı - Kocaeli haber

Eğitime verilen arayı en iyi şekilde değerlendiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları, kurs merkezleri yöneticileri ve yardımcılarına verilen seminerin ardından şimdi de usta öğreticilere oryantasyon eğitimi verdi.

KO-MEK'te Usta Öğreticiler oryantasyon eğitimi aldı

Körfez İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bahtiyar Erdoğan tarafından Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimler 5 gün boyunca devam etti. 3 grupta tamamlanacak olan oryantasyon eğitimleri kısa sürede tamamlanarak usta öğreticilerin yeni döneme en iyi şekilde hazırlanmaları sağlanacak. Eğitim öğretimde yeni kavramların yanı sıra yetişkin eğitiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktaların anlatıldığı oryantasyon eğitiminde usta öğreticiler soru cevap şeklinde derslere katılarak önemli noktaları not almayı ihmal etmedi. Usta öğreticileri yeni mevzuatlar hakkında da bilgilendiren Körfez İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bahtiyar Erdoğan eğitim sonunda sınav yaparak oryantasyon eğitimini tamamladı.
Mesleki eğitimlerden istihdam eğitimlerine, sosyal projelerden kültürel projelere kadar birçok alanda kursiyerlerin yanında olan KO-MEK, kaliteli eğitim ve alanında usta öğreticilerle yeni dönem her alanda hazırlıklarını sürdürüyor. Meslek ve sanat eğitimlerinin yanı sıra sürdürdüğü birçok başarılı sosyal sorumluluk projesi ile geniş kitlelere ulaşan KO-MEK yeni dönemde 196 farklı branşta bin 819 farklı grupta 316 usta öğretici ile eğitimlerine devam ediyor. Şimdiye kadar 505 bin 204 kursiyere eğitim veren KO-MEK ailesine katılmak isteyen vatandaşlarwww.komek.org adresinden online olarak kayıt yaptırabilirler.

KO-MEK’te Usta Öğreticiler oryantasyon eğitimi aldıSIRADAKİ HABER