HaberlerBalıkesir haber2. dönem eğitim okul/kurum müdürleri toplantısı yapıldı

2. dönem eğitim okul/kurum müdürleri toplantısı yapıldı - Balıkesir haber

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılı 2. dönem başı okul/kurum müdürleri toplantısı, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

2. dönem eğitim okul/kurum müdürleri toplantısı yapıldı

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Mili Eğitim Müdürü Yusuf Koç'un, 1. dönemde yapılan çalışmaları genel olarak değerlendirilmesinin ardından, 2017 yılında Yenilenen öğretim programı, değerler eğitiminin önemi, okullarda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliklerine devam edilmesi, sosyal-kültürel faaliyetlere öğrencilerin daha fazla yönlendirilmesi gibi konuları ele aldı. Ayrıca Bakanlık Merkezi Sınavları YKS ve LGS hakkında bilgilendirmeler yapıldı. TÜBİTAK Ortaokul ve Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışmaları başvuru sayıları hakkında okul müdürlerinden bilgi aldı. Erasmus+ Projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Her okul müdürü ve öğretmenlerin bu tür projelerle yurt dışına çıkarak, eğitim sistemlerini incelemelerini, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamalarını istedi. Sadece Avrupa Birliği Projeleri değil, Türk Cumhuriyetleri ve ortak manevi değerlerimiz olan ülkelerle projeler yapılmasının da önemine dikkat çekti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Öney'in, toplantı gündemi ile ilgili açıklamalarından sonra toplantının ikinci bölümü interaktif bir şekilde devam ederek okul müdürlerine söz verildi, okullarda yapılan örnek vefarklı çalışmaları dinlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, 'Edremit'te yaşayan öğrencilerin başarılarını üst seviyelere çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitim kadromuz çok geniş ve gayretli. Mevcut kadromuz ile bu dönem de başarılı olacağımıza inancımız tam. Gayemiz daha çok çalışarak, ilçemizin eğitim seviyesini daha yukarılara çıkartmak, İnşallah bu yıl da güzel işlere imza atacağız. İlçemizde ki eğitim seviyesi gün geçtikçe artıyor. BENGİ Projesinde, yaptığımız bütün proje ve çalışmalarda okulu değil, öğretmenlerin ve öğrencilerin yeteneklerini ön plana çıkaralım, öğrenci merkezli düşünelim. Yetenekli velilerimizi mutlaka eğitim-öğretim sürecine dahil edelim.'' dedi.
Ayrıca bu başarıların kazanılması ve arttırılmasında da okul müdürlerine büyük görev düştüğünü, okul müdürlerinin bu görevleri layıkıyla yerine getireceklerine inandığını sözlerine ekledi.
Toplantıya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Öney, 74 resmi ve özel okul/kurum müdürü katıldı.

2. dönem eğitim okul/kurum müdürleri toplantısı yapıldıSIRADAKİ HABER