HaberlerBursa haberATM kullanmayı bilmeyen kadını dolandırırken kameralara yakalandı

ATM kullanmayı bilmeyen kadını dolandırırken kameralara yakalandı - Bursa haber

Bursa'da emekli maaşını çekmek için ATM'ye giden, fakat kullanmayı bilmediği için sırada bekleyen bir adamdan yardım isteyen kadın, bin 685 lira dolandırıldı. Yakalanan dolandırıcı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ATM kullanmayı bilmeyen kadını dolandırırken kameralara yakalandı

Olay Heykel semtinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, E.P, emekli maaşını çekmek için ATM'ye geldi. ATM kullanmayı bilmeyen yaşlı kadın, sırada bulunan ve düzgün giyimli olduğunu fark ettiği Güray E'den yardım istedi. Güray E, yaşlı kadının banka kartını alarak şifresini girdi ve hesabındaki bin 685 lira parayı çekti. Güray E., E.P.'ye kartını geri vererek, hesabında para olmadığını, banka görevlilerinden bilgi alması gerektiğini söyledi. E.P.'yi bankaya yönlendirdikten sonra ATM'nin para kasasından parayı alan Güray E. olay yerinden uzaklaştı.
Banka görevlilerinden hesabından para çekildiğini öğrenen E.P. polise müracaat etti. Polis, güvenlik kamerası görüntülerinden eşkali belirlenen Güray E.'nin kimlik bilgilerine ulaşarak şahsı gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Güray E. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ATM kullanmayı bilmeyen kadını dolandırırken kameralara yakalandıSIRADAKİ HABER