HaberlerKırıkkale haberSivil toplum kuruluşlarından ortak Afrin açıklaması

Sivil toplum kuruluşlarından ortak Afrin açıklaması - Kırıkkale haber

Kırıkkale'deki sivil toplum kuruluşları düzenledikleri basın toplantısıyla Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini ifade ettiler.

Sivil toplum kuruluşlarından ortak Afrin açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı'nı desteklemek amacıyla Kırıkkale'de faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları (STK), Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda buluştular.
STK'lar adına basın açıklaması yapan Kırıkkale Yeşilay Şube Başkanı Muhammet Erkam İşler, 'Emperyalist devletler bölge ve devletimiz üzerindeki emellerini gerçekleştirmek için terör örgütleriyle hareket etmektedirler. Ülkemizde yıllardır mücadele ettiğimiz PKK'nın kolları olan PYD/YPG terör örgütleri ABD ve Avrupa devletlerinden aldığı binlerce tır silah ve mühimmat desteği ile güney sınırımızda bir terör devleti kurmak için çabalamaktadır. Devletimiz kahraman askerlerimizle Fırat Kalkanı harekâtı ardından Afrin'deki terör yuvalanmasına karşı Zeytin Dalı Harekâtı gerçekleştirmektedir. Evlerinden yuvalarından zalim Esed zulmünden kaçan mazlum Türk, Kürt ve Arap kardeşlerimizin boşalttığı alanları PKK terör örgütü militanları doldurmaktadır. Bu operasyonla birlikte bölgenin teröristlerden temizlenmesiyle bölge halkının vatanlarına dönüşün önü açılacaktır. Terör örgütlerinin tüm yaptıkları Büyük İsrail projesine hizmet ettiği gözümüzden kaçmamalıdır. Kırıkkalemizin yerli ve milli sivil toplum kuruluşları olarak devletimizin ve kahraman ordumuzun başlattığı ve kararlılıkta devam eden başarılı Zeytin Dalı Harekâtı'nı tüm gücümüzle destekliyoruz' dedi.
Ayrıca düzenlenen basın açıklamasına AK Parti ve Saadet Partisi yöneticileri de katılım sağlayarak destek verdi.

Sivil toplum kuruluşlarından ortak Afrin açıklamasıSIRADAKİ HABER