HaberlerBalıkesir haberAK Partili Aydınlıoğlu sözünü tuttu

AK Partili Aydınlıoğlu sözünü tuttu - Balıkesir haber

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinin Küçükköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, denizi ve kumunun yanı sıra doğal güzellikleriyle turizm alanında dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Sarımsaklı mevkiinde elektrik nakil direkleri tarihe karışarak, bölgede enerji nakil hattı yerin altına döşeniyor.

AK Partili Aydınlıoğlu sözünü tuttu

Sarımsaklı'da enerji nakil hatlarının yer altına alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, geçtiğimiz yıl Sarımsaklı mevkiinde ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldiklerinde, kendisinden söz konusu enerji nakil hatlarının yer altına geçirilmesini istediklerini hatırlattı.
Bunun üzerine hemen harekete geçerek, UEDAŞ yetkilileriyle görüştüğünü belirten Aydınlıoğlu, bu durumun hızla yatırım programına alınmasını talep ettiğini kaydederek hızlandırılmasını sağladığını aktardı.
Aydınlıoğlu; süreci hızlandıran UEDAŞ yetkililerinin ihaleyi onaylamasıyla 3 buçuk milyon liralık ihale bedeliyle çalışmaların en kısa zamanda başlanacağının müjdesini verdi.
Bölge turizmine büyük katkısı olacak yatırım için bölge halkı ve AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Kıtay da vekil Aydınlıoğlu'na teşekkür etti.

AK Partili Aydınlıoğlu sözünü tuttuSIRADAKİ HABER