HaberlerBilecik haberOsmaneli'e şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi

Osmaneli'e şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi - Bilecik haber

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesi Aktütün yolunda devriye görevini icra ederken bölücü terör örgütü mensuplarında yola tuzaklamış bombanın infilak ettirmeleri sonucu şehit olan sözleşmeli Er Osman Er'in ailesine, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.

Osmaneli'e şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Osmaneli Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin hür ve bağımsız yaşaması uğruna mübarek vatan topraklarına kanını akıtmış Şehit Er Osman Er'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih olunan 'Devlet Övünç Madalyasını' takdim edeceklerini söyledi. Akın, 'Milletler kahramanları ile var olur. O kahramanlar ki hayatlarını hiçe sayarlar. Ülkesi için hayatlarını ortaya koyarlar. Bu kahramanlar oldukça sonsuza kadar var olma duygusu yaşayacaktır. Vatan sevgisini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan milletimiz için şehitlik ve gazilik ulaşılabilecek en yüce makamdır. Bu cennet vatan, bu kutsal topraklar bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin isimli isimsiz tüm kahramanlarımızın mirasıdır. Her bir gazi ve şehit, bu toprakları vatan yapan beratın birer mühürleridir. Sınırlarımızda vatanı koruyan, şehirlerde terörle mücadele eden her kahraman askerimiz, her kahraman polisimiz, bizim bu vatan topraklarındaki ebedi varlığımızın birer sembolüdür, birer garantisidir. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakârlık, başarı ve yararlık dolu çalışmalarıyla, ülkemiz ve milletimiz adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı, Türkiye Cumhuriyeti 'Devlet Övünç Madalyası' tevcih edilen şehidimizin ailesine böyle bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür ediyoruz. Şehidimizin ailesine takdim edilen Devlet Övünç Madalyası, bu devletin, bu milletin bir vefa sembolüdür, nesilden nesile gururla, kıvançla aktarılacaktır. Bu büyük bir onurdur. Ne mutlu şehidimize, gelecek nesillerine ne mutlu. Büyük gururla, onurla övünebilecekleri bir geçmişleri olacak. Bu tören vesilesiyle, başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hepinize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.'
Konuşma ardından Şehit Osman Erin öz geçmişleri okunarak, ailesine madalya ve berat verildi.
Törene; Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Müslüm Akdoğan, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay. Hacı Mehmet İnce, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Osmaneli Belediye Başkanı Münir Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Mefaret Göbekçi, AK Parti İl Genel Meclis üyesi Hakan Özkan, İl Genel Meclis üyesi Orhan Uğur, askeri erkan, daire müdürleri ve şehit Osman Erin ailesi katıldı.

Osmaneli’e şehit ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildiSIRADAKİ HABER