HaberlerSamsun haberSamsun'da demiryolu o tarihte açılacak

Samsun'da demiryolu o tarihte açılacak - Samsun haber

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Samsun-Sivas demiryolunda devam eden yenileme ve modernizasyon çalışmalarının Eylül'de tamamlanacağını ve demiryolunun bu tarihten itibaren tren trafiğine açılacağını bildirdi.

Samsun'da demiryolu o tarihte açılacak

Samsun-Sivas demiryolu 2015'te tren trafiğine kapatılmıştı. 3 yıldır devam edilen çalışmalarda sona gelindiğini kaydeden Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, "Samsun için çok güzel bir demiryolu yapılıyor, çalışmalar 24 saat aralıksız devam ediyor. Çalışmanın bitiş tarihi olarak Eylül 2018 belirlenmişti. Demiryolu tamamlandığında, eski hatta göre daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip olacak" ifadelerini kullandı.

ÇARŞAMBA DEMİRYOLU KAPALI

Samsun-Sivas demiryolu tamamlandığında tam kapasite olarak yolcu ve yük taşımacılığının başlayacağını belirten Kubalı, "Modernizasyonu yapılan bu hat, Samsun'un ulaşım ağı merkezindeki yerini tekrar alacak. Samsun-Çarşamba demiryolu hattı talep görmemesi sebebiyle işletmeye kapalı. Eğer talep olursa işletmeye açılabilir" diye konuştu. Vali Yardımcısı Kubalı, yapılan inşaatın yüksek hızlı trenle karıştırılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Şükrü Berk ASKAR / ÖZEL HABERSIRADAKİ HABER