HaberlerGaziantep haberNurdağı'nda kabul edilen SODES projeleri tanıtıldı.

Nurdağı'nda kabul edilen SODES projeleri tanıtıldı. - Gaziantep haber

Gaziantep'in nurdağı ilçesinde düzenlenen program ile ilçedeki SODES projelerinin tanıtımı yapıldı.

Nurdağı'nda kabul edilen SODES projeleri tanıtıldı.

Nurdağı ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa, İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün, Nurdağı Belediye Başkan Vekili Ekrem Şentürk, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Vahit Sağdıç, Emniyet Müdürü Mahmut Astan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, daire amirleri, muhtarlar, okul yöneticileri ve okul aile birliği başkanları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, konuşmasında ilçeden üç projenin sunulduğunu ve bunlardan ikisinin kabul edildiğini belirtti.
Kabul olan projeler ile ilgili bilgi veren Yıldırım., 'Bir çocuk değişir, Türkiye değişir' isimli proje ile 5 yaşın altındaki 140.çocuğun okulla tanışacağını kaydetti.Yıldırım, projenin çocukların okula taşınması, yemek, malzeme ihtiyacının giderilmesini kapsadığını ifade etti.
Yıldırım, 'Kursunu seç, Sodesle Atılıma Geç' isimli proje kapsamında ise sosyal ve sportif aktiviteler yapılacağını, öğrencilerin malzeme, ayakkabı ve giyecek ihtiyaçlarının karşılanacağını kaydetti.
Konuşmaların ardından Proje koordinatörleri Tevfik Olgunoğlu ve Murat İğdeş birer sunum yaparak projenin detaylarını anlattı. İlçedeki 51 okula bu iki projeyle dokunacaklarını kaydetti.
Proje tanıtım toplantısına katılanlara defter, kalem ve broşür dağıtıldı.

Nurdağı’nda kabul edilen SODES projeleri tanıtıldı.SIRADAKİ HABER