HaberlerAydın haberAK Parti'li Savaş; 'Aydınlı ihracatçılarımız e-ticaret sitelerine üye olsun'

AK Parti'li Savaş; 'Aydınlı ihracatçılarımız e-ticaret sitelerine üye olsun' - Aydın haber

AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş; Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan e-ticaret sitelerine üye olan şirketlere verilen destekler hakkında açıklamalarda bulundu.

AK Parti'li Savaş; 'Aydınlı ihracatçılarımız e-ticaret sitelerine üye olsun'

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, yaptığı açıklamada; 'Ekonomi Bakanlığının 2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ çerçevesinde Bakanlığımızın onayladığı şirketlerin e-ticaret sitelerine üye olmaları durumunda, işbirliği kuruluşlar, en fazla 5 e-ticaret sitesi için, en az 250 şirketin üyelik giderleri %80 oranında destekleyecek. Her bir şirket için, e-ticaret sitesi başına yıllık en fazla 2 bin ABD Doları tutarında destek sağlayacak. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen ihracatçılarımız Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Dairesi ve 312 204 88 54 numaralı telefondan ulaşabilirler' dedi.

Savaş, 'Bakanlığın desteği 3 yıl boyunca sürecek. Hedef 2018'de e-ticaret üye şirket sayısını 10 binden 25 bine çıkararak ihracatımızı elektronik ihracat yoluyla da önemli bir paya ulaştırabilmek. Onun için firmalarımızı e-ticaret sitelerine üye olmaya davet ediyorum' diye konuştu.SIRADAKİ HABER