HaberlerSamsun haber Bir arpa boyu yol alamadık

Bir arpa boyu yol alamadık - Samsun haber

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, şoför esnafının kullandığı yakıtı ÖTV'siz alması için uzun yıllardır uğraş verdiklerini belirterek, 'Yıllardır bir arpa boyu yol almış değiliz' dedi

 Bir arpa boyu yol alamadık

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in 'petrolün varil fiyatı dünyada günden güne düşüyor, benzine de motorine de indirim yapılmalıdır' açıklamasını değerlendirdi.

TÜKETİCİYE YANSIMALI

Petrolün dünyada ucuzlaması nedeniyle tüketicilere de bu durumun yansıtılması gerektiğini ifade eden Apaydın, "Tüketiciler fiyatların yüksek olduğunu görüyor. Yapılan zamları, yapılan indirimleri görüyoruz. Bugün 10 kuruş düşüyor, yarın 15 kuruş artıyor. Bunu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olsun, Maliye Bakanlığı olsun, neye göre hesaplıyorlar bilmiyorum. Havayollarında, denizyollarında; yatları, tekneleri olanlar bu yakıtı ÖTV'siz alırken biz ise çok farklı alıyoruz. Burada bir ikilem var. Biz uzun yıllardır, bunun için uğraşıyoruz. Fakat bir arpa boyu kadar yol almış değiliz. Şoför esnafı yakıtı ne kadar uygun alırsa müşterisine de öyle yansıtacaktır. Bunun üzerinde önemle duruyoruz, düzeltilmesi lazım gelen bir konu" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER