HaberlerSamsun haberServis sürücülerine uyarı

Servis sürücülerine uyarı - Samsun haber

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, öğrenci ve eğitim kurumlarının güvenliğinin hassasiyet taşıdığını belirterek, 'Hatası olan kim olursa olsun, en ağır şekilde cezalandıracaktır' dedi

Servis sürücülerine uyarı

Havza'da ikinci yarı yıl değerlendirme toplantısı, Kaymakam Metin Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. Yılmaz, Havza Halk Eğitimi Merkezi'nde yapılan toplantıda, öğrenci ve eğitim kurumlarının güvenliğinin hassasiyet taşıdığını söyledi.

ONLAR BİZE EMANET

Çocukların kendilerine emanet edildiğine işaret eden Yılmaz, "Bu emanetler ülkemizin geleceği. Tüm kurumlarımız ve servis firmalarımız ile sürücüler, bu bilinçle hareket etmek zorunda. Hatası olan kim olursa olsun, en ağır şekilde cezalandıracaktır" dedi.

ASLA TAVİZ YOK

Eğitim öğretim yılının ilk yarı yılında denetlenen 250 servis aracından 30'una cezai işlem uygulandığını aktaran Yılmaz, öğrencilerin can güvenliği konusunda en ufak duyarsızlık ve hassasiyetsizliği affetmeyeceklerini belirtti.

İKİNCİ YARI HAZIRLIĞI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam da 2. yarı yılı hazırlıkları hakkında bilgi verdi.
İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube'de görevli Özkan Cinbek de okullarda alınan güvenlik önlemleri, güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi'ne entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele, servis taşımacılığı konularında sunum yaptı.SIRADAKİ HABER