HaberlerOrdu haber Ordu'da toplu taşıma dönemi

Ordu'da toplu taşıma dönemi - Ordu haber

Ordu Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma dönemini törenle başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 2014 yılında verdikleri sözü yerine getirmemenin mutluluğu ve gururu içerisinde olduklarını söyledi

 Ordu'da toplu taşıma dönemi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daha önce 340'a yakın eski dolmuş hatlarının yerine toplam 177 yeni ve modern araçla hizmet verileceğini söyledi.

YILMAZ'A TEŞEKKÜR

Ordu'nun Altınordu İlçesi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Vali Seddar Yavuz, yeni toplu taşıma sisteminin hayata geçmesinde emeği olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'a teşekkür etti.

ORDU BÜYÜYOR

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak da, Ordu'nun hizmetlerle büyüdüğüne dikkat çekerek, "Daha önce büyükşehir olmanın Ordu'ya zarar vereceğini söyleyen siyasetçiler vardı ancak Sayın Cumhurbaşkanımız, bunun tam tersini söylemiş ve çok şeyler kazanacağımızı belirtmişti. Şimdi bu kazanımlara hep birlikte eşlik ediyoruz" dedi.

GELECEĞE TAŞINACAK

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ise, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği değişimden dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'a teşekkür etti. Ordu'nun artık hak ettiği hizmetleri aldığını söyleyen Gündoğdu, "Toplu ulaşımda yaşanan bu hizmetimiz için çok teşekkür ediyorum. Ordumuzda büyük bir değişim var dolayısıyla bu teşekkürler az bile. Mart, nisan ayları gibi Ordu çevre yolunun ilk etabını açacağız. Bu hizmetler ilimizi geleceğe taşıyacaktır" diye konuştu.

OTOBÜSLER DEVREDE

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da, Ordu'nun toplu ulaşımla çağ atladığını kaydetti. 2014 yılında verdikleri sözü yerine getirmemenin mutluluğu ve gururu içerisinde olduklarını söyleyen Yılmaz, şöyle devam etti: "Tamamen teknolojik bir sistemle birlikte toplu ulaşımda bugün çağ atladık. İnşallah 1 haftalık süreç içerisinde eksiklerimizi de görerek süreci en iyi şekilde işleteceğiz. Sahil güzergahımızdaki büyük otobüslerimiz bugün itibarıyla devreye girecek. Bu geçiş sürecinin ardından sistemimiz tamamen oturmuş olacak. Cumhuriyet Meydanı, artık Toplu Ulaşım Merkezi (TUM) olarak hizmet verecek. Güzergah kodlarına 52'den başladık ve araçlarımızı mor beyaza büründürdük ve dünya standartlarında bir hizmeti hemşehrilerimize sunmuş olduk. Bugün itibarıyla Ordu’muz diğer illere de örnek teşkil edecek bir hizmete kavuşuyor. Hayırlı olsun."SIRADAKİ HABER