HaberlerOrdu haberAK Parti'li Çanak'tan muhalefete 'Afrin' tepkisi

AK Parti'li Çanak'tan muhalefete 'Afrin' tepkisi - Ordu haber

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, 'Adam 10 bin kilometre öteden terör tehdidi var diye Irak'a, Suriye'ye, Afganistan'a operasyon yapıyor, bizim hemen sınırımızda cami cemaatimize, lokantamıza roket atan bir terör grubuna operasyon yapınca 'bizim orada ne işimiz var' diyor' dedi.

AK Parti'li Çanak'tan muhalefete 'Afrin' tepkisi

Milletvekili Çanak yaptığı açıklamada, Suriye'nin Afrin bölgesine yapılan Zeytin Dalı Harekatı'na bazı dış ülkelerin olumsuz yaklaştığını ve tepki verdiğini hatırlattı. Çanak, 'Biz Afrin'de bir operasyon yapıyoruz. Dışarıyı anlıyoruz; karşı çıkıyorlar ama bir grup da içeriden karşı çıkıyor. Adam 10 bin kilometre öteden terör tehdidi var diye Irak'a, Suriye'ye, Afganistan'a operasyon yapıyor, bizim hemen sınırımızda cami cemaatimize, lokantamıza roket atan bir terör grubuna operasyon yapınca 'bizim orada ne işimiz var' diyor. Onlar devlet, onların insanlarının hayatı değerli, güya biz devlet değiliz, bizim insanımızın hayatı değerli değil. O eskide kaldı. Artık Cumhurbaşkanımız var. Masada oyunu bozan, cephede gerektiği zaman operasyon emrini veren bir başkomutan var' diye konuştu.
Yaptığı açıklama sebebiyle büyük tepki çeken ve yöneticileri gözaltına alınan Türkiye Tabipler Odası'nı da eleştiren Milletvekili Çanak, 'Tabipler Odası çıkıyor diyor ki, 'Savaş bir hastalıktır.' Savaş bir hastalıksa sivil kıyafetiyle pazarda eşiyle alışveriş yapan astsubayın kafasından vuran o PKK'lı teröriste niye bir cümle laf etmediniz? 13 yaşında kızıyla arabasıyla seyahat eden bir üsteğmen kardeşimiz taranırken niye sesinizi çıkartmadınız? Bizim dışarıdakilerden bir umudumuz yok. Ama içerideki muhalefetin de sivil toplum örgütlerinin de insaflı olması lazım' şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER