HaberlerMuğla haberTÜRSAB Başkanı Ulusoy: 'Afrin harekatı turizmi olumsuz etkilemez'

TÜRSAB Başkanı Ulusoy: 'Afrin harekatı turizmi olumsuz etkilemez' - Muğla haber

Muğla'nın Bodrum ilçesinde üyeleriyle bir araya gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Afrin'de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 2018 turizmine olumsuz yönde etkisi olmayacağını söyledi.

TÜRSAB Başkanı Ulusoy: 'Afrin harekatı turizmi olumsuz etkilemez'

Bodrum'daki üyeleriyle bir araya gelen Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, 2018 turizminin çok iyi geçeceğini belirtti. Ulusoy, genel kurul seçimlerinde bir daha aday olmayacağını da paylaştı. Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından TÜRSAB Bodrum Şubesi Başkanı Ulusoy'a bir resim, Milas'ın narenciyeleri ve Bodrum'un narenciyeleri hediye edildi.

'Müttefiklerimiz adam gibi hareket etsin'
Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın Türkiye turizmine olumsuz bir etkisi olmayacağını söyleyen Başaran Ulusoy, müttefiklerin adam gibi hareket etmesi gerektiğini vurgulayarak '2018 turizmine Zeytin Dalı Operasyonu'nun olumsuz bir etkisi olmaz. Afrin Operasyonu'nun erken biteceğini umut ediyorum. Mehmetçiğimiz orada bizler için mücadele ediyorlar. Askerimizin bu kutsal vazifelerinde başarılar diliyorum. Hepsinin sağ salim geri dönmelerini arzu ediyorum. Ateş çemberinin etrafında olan Türkiye'nin komşularının dert değil, zevk vermesi lazım. Güvenliğimiz için oradayız. Reyhanlı'ya ve Kilis'e atılan roketlerin, bombaların acısını yaşıyoruz. Türkiye bunu hak etmiyor. Bundan sonra müttefiklerimizde adam gibi hareket etsinler. Tekrar söylüyorum bu harekatın turizme olumsuz bir etkisi olmaz' şeklinde konuştu.

'Orta Doğu'dan Ege'ye direkt uçak seferleri gerekiyor'
Bodrum ve Ege Bölgesi'ne Orta Doğu'dan turist getirmek gerektiğini söyleyen Ulusoy, 'Orta Doğu'dan gelenlerin en çok rahat edeceği yer Türkiye. Yaşam ve aile bakımından ve kültür bakımından en rahat ettikleri yer Türkiye. Orta Doğu'dan Bodrum'a, Marmaris'e, Fethiye'ye direk uçak seferlerinin yapılması, charter yapılması gerekiyor' ifadelerini kullandı.
Ulusoy, 2018 yılı turizm sezonundan umutlu olduğunu ve iç turizm sayısının artacağını söyleyerek sözlerine son verdi.

TÜRSAB Başkanı Ulusoy: "Afrin harekatı turizmi olumsuz etkilemez"SIRADAKİ HABER