HaberlerGaziantep haberCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eğitim çağrısına Şehitkamil'den büyük destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eğitim çağrısına Şehitkamil'den büyük destek - Gaziantep haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'okuma yazma bilmeyen kalmasın' diyerek yaptığı eğitim çağrısı üzerine Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde 22 aile merkezinde açılan kurslara 199 kursiyer katıldı. Kursiyerlerden 132'si girdiği seviye belirleme sınavında başarılı olarak sertifikalarını aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eğitim çağrısına Şehitkamil'den büyük destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın özel bir televizyon kanalında başlattığı 'okuma yazma bilmeyen kalmasın' çağrısı ile eğitim seferberliği başlatmıştı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nun talimatı ile ilçede eğitim seferberliği başlatıldı. Şehitkamil Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği sonucunda 22 aile merkezinde 3 ay süren okuma yazma kursları açıldı. İlçedeki okuryazar sayısını arttırma hedefi ile başlatılan kurslara farklı yaş gruplarından toplam 199 kişi katıldı.Okuma yazmayı öğrenenlerden 159'u ise yapılan seviye belirleme sınavına katıldı. Sınavda başarılı olan 132 kursiyer, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Okuryazarlık Belgesi' almaya hak kazandı. Başarılı olan kursiyerler için Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde tören düzenlendi. Başarılı olan kursiyerler, sertifikalarını Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'ndan aldı. Geçmişten bugüne kadar 3 bin 114 kişiye okuma-yazma öğrettikleri bilgisini veren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, ilçe sınırları içinde yaşayan ve okuma-yazma bilmeyen tüm kadınlara okuma-yazma öğretene kadar eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.
'Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır'
Törende başarılı olan kursiyerlere hitap eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, şunları söyledi:
'Şehitkamil Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte bir dizi işbirliklerimiz oluyor. Fakat bizim açımızdan okuma-yazma konusundaki işbirliği çok önemli. Özellikle okuma-yazma konusunda sıkıntı çeken hanım kardeşlerimize eğitim vermek adına 22 merkezimizde işbirliği yaptığımız kurumlarla birlikte açtığımız kurslara 159 hanım kursiyerimiz devam etti. 132 kursiyerimiz başarılı olarak belge almaya hak kazandı. Biz Şehitkamil Belediyesi olarak doğumdan ölüme kadar her kademede belediyecilik hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Belediyemizin imkanlarını sizlere sunmak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Okuma-yazmayı öğrenmeniz bizleri çok mutlu etti. Bundan sonraki eğitim hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Sertifika almaya hak kazanan kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum.'
'Topluma yararlı bir kişi olmak istiyorum'
Üniversite okumak istediğini dile getiren kursiyer Fatma Yılmaz, 'Bugün okuryazarlık belgesi aldım. Çok güzel bir duygu yaşadım. Çok mutluyum. Eğitim hayatıma devam etmek istiyorum. Üniversite okumak istiyorum. Meslek sahibi olmak istiyorum. Topluma yararlı bir kişi olmak istiyorum. Benim 3 çocuğum var. Hem ben okuyorum dem de çocuklarımı okutuyorum. Bu imkanı bize sunan Şehitkamil Belediyemize ve Başkanımıza çok teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eğitim çağrısına Şehitkamil’den büyük destekSIRADAKİ HABER