HaberlerAksaray haberAksaray'da okullarda huzur ve güvenlik toplantısı düzenlendi

Aksaray'da okullarda huzur ve güvenlik toplantısı düzenlendi - Aksaray haber

Aksaray Valisi Aykut Pekmez başkanlığında, 'Okullarda Huzur ve Güvenlik Toplantısı' düzenledi.

Aksaray'da okullarda huzur ve güvenlik toplantısı düzenlendi

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 2. döneminin huzur ve güven içinde geçmesi amacıyla okullarda alınması gereken güvenliğin azami ölçüye çıkarılması ve uyuşturucu maddelerle mücadele kapsamında yapılacak çalışmaları koordine etmek maksadıyla Vali Aykut Pekmez başkanlığında valilik toplantı salonunda 'Okullarda Huzur ve Güvenlik Toplantısı' gerçekleştirildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü sunumuyla Aksaray'da geçen yıllarda ve 2017-2018 eğitim öğretim yılı 1. dönemde yapılan çalışmalar ve 2. dönemde alınması gereken tedbirler hakkında detaylı bilgiler verildi.
Toplantıda konuşan Vali Aykut Pekmez, 'Öğrencilerimizin daha güvenli şekilde eğitimlerini sürdürebilmeleri ve okula gidiş-gelişlerini güvenli şekilde yapabilmeleri amacıyla, her okulumuza güvenli eğitim koordinasyon görevlisinin görevlendirilmesi sağlanacaktır. Okul servis araçlarının hem sürücülerinin hem de araçlarının denetimleri periyodik olarak yapılacak, okul önleri ve yakınlarında ilgisiz kişilerin bulunması engellenecek, okul kantinlerinde periyodik denetimler yapılarak öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesi sağlanacaktır. Okul giriş ve çıkış saatlerinde okul önlerinde gerekli trafik tedbirleri alınacak, pansiyonlu okullarda pansiyonların fiziksel durumu denetlenecek, okul kamera sistemlerinin Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegresi için gerekli çalışmalar yapılacak, uyuşturucu ile mücadelede okul, aileler ve sivil tolum kuruluşları ile ortak programlar yapılacaktır' dedi.
Toplantıda söz alan kurum amirleri, muhtarlar ve okul aile birliği başkanları eğitim ve öğretim yılı içerisinde karşılaştıkları sorunları dile getirerek, gerekli önlemlerin alınması talebinde bulundu.

Aksaray’da okullarda huzur ve güvenlik toplantısı düzenlendiSIRADAKİ HABER