HaberlerElazığ haberBaşkan Yanılmaz ve muhtarlardan 'Elazığ Her Yerde Okuyor' kampanyasına destek

Başkan Yanılmaz ve muhtarlardan 'Elazığ Her Yerde Okuyor' kampanyasına destek - Elazığ haber

'Elazığ Her Yerde Okuyor' kampanyasına Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve muhtarlarda destek verdi.

Başkan Yanılmaz ve muhtarlardan 'Elazığ Her Yerde Okuyor' kampanyasına destek

Elazığ Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Elazığ Her Yerde Okuyor' projesine bir destekte Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve mahalle muhtarlarından geldi.
Okuma alışkanlığının düşük seviyelerde olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, 'Biz bunu bir davranış biçimine dönüştürmek ve alışkanlık haline getirmek için kitap okuma projemizi 24 Kasım 2017 tarihinde başlatmıştık. İlk hedefimiz 2020, ikinci 3 yıllık planımız da 2023 olacak. Bu proje Valimiz Çetin Oktay Kaldırım'ın başkanlığında yürütülüyor. Cuma günü valimizin Twitter da başlatmış olduğu 'Elazığ okuyor' hashtagi ile Türkiye gündemine oturduk. Bu sayede birçok yayın evlerinden, iş adamlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan bize çok büyük destekler geldi' dedi.
'Elazığ Her Yerde Okuyor' projesinin çok önemli bir kampanya olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 'Valimizin başlattığı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve bizlerin de destek verdiği, her alanda okumaya teşvik ettiğimiz önemli bir kampanyadır. Elazığ, yaşam kültürü olarak okumayı bilen, seven, okuryazarlığın bol olduğu bir ildir. Bizim yazarlarımız, şairlerimiz, makale, şiir ve kitap yazarlarımız, gerçekten çok çok fazla. Değerli büyüklerimizden Hafız Abdullah Nazırlı hocamızı ziyaret etmiştim. Yanında bir kitap, önünde bir mercek ve o mercekle kitap okumaya devam ediyor. 99 yaşında olan Hafız Abdullah hocamız esasında hepimize en bariz bir örnektir' diye konuştu.
Muhtarlar Derneğinde düzenlenen programa, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Muhtarlar Dernek Başkanı Ayhan Atlan ile mahalle muhtarları katıldı.

Başkan Yanılmaz ve muhtarlardan ‘Elazığ Her Yerde Okuyor” kampanyasına destekSIRADAKİ HABER