HaberlerAnkara haberPolatlı'dan gelen köpekler sağlıklarına kavuşuyor

Polatlı'dan gelen köpekler sağlıklarına kavuşuyor - Ankara haber

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde ciddi bir tedavi ve bakıma muhtaç olan köpekler sağlıklarına kavuştu. Bir müddet daha gözetim altında tutulacak olan hayvanlar, daha sonra Polatlı'ya gönderilecek.

Polatlı'dan gelen köpekler sağlıklarına kavuşuyor

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Polatlı'dan gelen yetişkin ve yavru 15 hastalıklı ve bakıma muhtaç köpeğin tedavisi tamamlandı. Kaşektik (aşırı zayıflık), kronik uyuz-mantar, köpek gençlik hastalığı, enfeksiyon rahatsızlıkları nedeniyle ciddi bir tedavi ve bakıma muhtaç olan köpekler sağlıklarına kavuştu. Bir müddet daha gözetim altında tutulacak olan hayvanla,r daha sonra Polatlı'ya gönderilecek.
Köpeklerin barınağa getirildiklerinde diğer köpeklere tehdit oluşturmaması için farklı bir bölümde tedavi ve bakımlarının yapıldığını belirten yetkililer, 'Köpekler kurumlar arası gerekli yazışmaların ardından Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Köpeklerin neredeyse tamamında kaşektik, kronik uyuz-mantar, açık yara, enfeksiyon rahatsızlıkları mevcut. Bu durum karşısında tedavinin yanı sıra köpeklerin beslenme ve hijyeni için de özel bir bakım gerekiyor. Barınakta normal hayvanlara verdiğimiz gıdanın yaklaşık dört katını vererek beslenmelerini sağladık. Takviye gıda desteğinde bulunuyoruz. Kilo artışlarını gözlemliyor olmamız bizi mutlu ediyor. Misafirlerimizi sağlıklı bir şekilde yuvalarına göndereceğiz' dediler.

Polatlı’dan gelen köpekler sağlıklarına kavuşuyorSIRADAKİ HABER