HaberlerSamsun haberÇMO Samsun Şube Başkanı Çoluk: İşsiz mühendis var, şiddeti seven yok'

ÇMO Samsun Şube Başkanı Çoluk: İşsiz mühendis var, şiddeti seven yok' - Samsun haber

ÇMO Samsun Şube Başkanı Özcan Çoluk, 'İşsiz mühendis var, başka işler yapan mühendis var, zor dönemlerden geçen arkadaşlarımız var ama böyle şiddeti seven, terörü seven insanlar bizde yok' dedi.

ÇMO Samsun Şube Başkanı Çoluk: İşsiz mühendis var, şiddeti seven yok'

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Samsun Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu, dün başladı. Mimarlar Odası Samsun Şubesi Konferans Salonu'nda yapılan ve iki gün sürecek genel kurula; Çevre Mühendisleri Odası 2. Başkanı Zeyneti Bayrı Ünal, TMMOB Samsun İKK Sekreteri Adnan Korkmaz, Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Tüm-Bel-Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, oda üyeleri ve üniversite öğrencileri katıldı.

TEMEL FELSEFEMİZ ÇALIŞMAK

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan ÇMO Samsun Şube Başkanı Özcan Çoluk, "Şube olarak bu zamana kadar yapmaya çalıştığımız mesleki ve toplumsal çalışmalarımızın artarak devam etmesi, yeni dönem için de temel felsefemizi oluşturacaktır. Özellikle bölgemizde oluşan çevre sorunlarına duyarlılık göstermeye ve bilimsel verilerle teknik bilgiyi bir araya getirerek sorunların çözümüne katkı sunmaya devam edeceğiz" dedi.

TOPLUM YARARINA ÇALIŞIYORUZ

Odalarının toplum yararına çalışan kuruluşlar olduğunu da belirten Çoluk, "Mesleki çalışmalarımızın yanı sıra odalarımızın toplum yararına çalıştığı konular da vardır. Toplumsal olaylara, çevresel sorunlara duyarlı olmak bizim görevlerimiz arasında yer alıyor. Buradaki insanların hiçbiri kötü amaçlarla, kötü niyetlerle durmuyor. Hepsi elinden geldiğince bu ülke için çalışıyor. Dönem dönem bazı zor durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. İşsiz mühendis var, başka işler yapan mühendis var, zor dönemlerden geçen arkadaşlarımız var ama böyle şiddeti seven, terörü seven insanlar bizde yok. Biz böyle insanlar değiliz, ülkemizi seviyoruz. En az herkes kadar çok seviyoruz. Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün yolu, onun aydınlattığı yolda yürümeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Çoluk'un konuşmasının ardından bazı konuklar da söz aldı. Daha sonra faaliyet ve çalışma raporları okunup kabul edildi. Genel Kurul bugün yapılacak seçimlerle devam edecek.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER