HaberlerManisa haberPompa istasyonunun kapasitesi artırıldı

Pompa istasyonunun kapasitesi artırıldı - Manisa haber

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kapasite artırımı gerçekleştirilen Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri Pompa İstasyonu'nda incelemelerde bulundu. Başkan Ergün, günden güne daha fazla aboneye ulaşarak Soma'daki hava kirliliğinin azaltılmasına büyük katkı sağlayacak olan sistem için yatırımların devam edeceğini söyledi.

Pompa istasyonunun kapasitesi artırıldı

7 bin 336 aboneye hizmet veren Bölgesel Isıtma Sistemi'nin daha yaygın bir şekilde kullanımının sağlanması adına çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Isıtma Sisteminin Pompa İstasyonunda kapasite artırımı gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kurmaylarıyla birlikte artırılmış kapasitesi ile hizmetini sürdüren pompa istasyonunda incelemelerde bulundu. Sistemin hayırlı bir şekilde hizmet vermesi için kurban kesilerek duaların edildiği programda Başkan Ergün, Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ile pompa istasyonu görevlilerinden ısınmayı sağlayan suyun giriş ve çıkış sıcaklıkları, debisi ile basıncı hakkında bilgiler alarak tesisi gezdi. Başkan Ergün, günden güne daha fazla aboneye ulaşarak Soma'daki hava kirliliğinin azaltılmasına büyük katkı sağlayacak olan sistem için yatırımların devam edeceğini söyledi.
Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri Pompa İstasyonu'nda gerçekleştirilen kapasite artırımı ile ilgili teknik bilgileri Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu verdi. Sistemin Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne 220 abone ile devrolduğunu söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, 'Şu anda 18 bin aboneyi karşılayacak kapasitede olan sistem 7 bin 336 aboneye hizmet vermekte. Mevcut ısı merkezimiz bu abone sayısına sıcak su göndermeye yeterli değildi. İlave ısı merkezi ve pompa sistemlerinin yapılması gerekiyordu. Bunun için ilave bir ısı merkezi inşa ettik. Bununla birlikte yeni pompalar dizayn ettik. Bu yeni ısı merkezi tüm Soma'ya yani 40 bin aboneye hitap edebilecek büyüklükte. İhtiyaç hasıl oldukça pompa ilaveleriyle faaliyetini sürdürecek. Bu etap etap gerçekleştirilen bir yatırım. Gelen talepler doğrultusunda abone sayımızı arttıracağız' dedi.

Pompa istasyonunun kapasitesi artırıldıSIRADAKİ HABER