HaberlerSamsun haberBaşkan Togar'dan Afrin gazisine ziyaret

Başkan Togar'dan Afrin gazisine ziyaret - Samsun haber

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan uzman çavuş Tayfun Bolat'ı ziyaret etti.

Başkan Togar'dan Afrin gazisine ziyaret

Kibarlar Mahallesi'nde ikamet eden ve bacağından yaralanan Bolat'a "geçmiş olsun" dileğinde bulunan Togar, gazi Bolat'a Türk bayrağı ile Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Bolat ve onun gibi gazi ile şehitlerin vatanın kahraman evlatları olduğunu vurgulayan Togar, "Ülkemizin, şehrimizin ve ilçemizin iftihar vesileleridir. Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlere karşı çarpışan bütün Mehmetçiklerimize Allah güç ve kuvvet versin. Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Kahraman Mehmetçiklerimizin hepsiyle gurur duyuyoruz." dedi.

En kısa zamanda Afrin'de Türkiye'nin istediği sonucun alınacağına inandığını dile getiren Togar, "Tayfun gibi kahraman gazilerimiz ve silah arkadaşlarında bu yüce ruh var olduğu müddetçe milli birliğimize ve bütünlüğümüze kastedenlerin kirli emellerinin gerçekleşmesi asla mümkün olmayacaktır. Bugüne kadar aziz vatanımızın bekası ve milletimizin selameti için şehadet makamına erişen bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlık ve acil şifa diliyorum." diye konuştu.

Bolat da ziyaretinden dolayı Togar'a teşekkür etti.

Ziyarette Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcısı Özkan Karakaya ve AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör de bulundu.

 SIRADAKİ HABER