HaberlerSamsun haberSamsunlu kadınlardan anlamlı etkinlik

Samsunlu kadınlardan anlamlı etkinlik - Samsun haber

Samsun'da üreten kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza atacak.

Samsunlu kadınlardan anlamlı etkinlik

Samsun Valiliği İl Kadın Hakları Kurulu, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında etkinlik düzenleyecek.

Günün anlam ve önemine uygun olarak emekçi, üreten, markalaşma yönünde olan kadınlar, emeklerinin pazarla buluşması, iç pazarda tanınması amacıyla 8-9-10 Mart tarihlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda Samsun Amazon Çarşı adıyla güzel bir etkinlik düzenlenecek.

EĞİTİMLER VERİLECEK

KOSGEB’ten aldığı destekle kendi mağazasını açan Arzu Bedir, etkinlik hakkında bilgi verdi. Samsun’da başarılı işlere imza atan kişileri, Samsun Valiliği İl Kadın Hakları Kurulu ile buluştuklarını ifade eden Bedir, “Samsun Valiliği İl Kadın Hakları Kurul Koordinatörü Hicran Karadoğan, Büyükşehir Belediyesi Özel Kalemi Hanife Papila, Kadın Girişimleri Destekleme ve Kültür Derneği Başkanı Satı Düzgün, ELVİNDER Başkanı Yeşim Gürsoy, KİKAP Derneği Başkanı Yasemin Zeren bir araya geldi. Gerekli bilgilendirmeler yapıldı, formlar dağıtıldı, kriterler ve marka olma hakkında bilgi verildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında güzel bir etkinlik olacak. 3 gün boyunca çeşitli eğitimler de verilecek. ‘Çorbada tuzumuz, ekonomide sözümüz var’ sloganıyla yola çıkıyoruz. Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER