Haberlerİstanbul haberSarıyer'de gecekondunun çatısı uçtu, vatandaşlar belediyeye isyan etti

Sarıyer'de gecekondunun çatısı uçtu, vatandaşlar belediyeye isyan etti - İstanbul haber

Sarıyer'de şiddetli rüzgar nedeniyle bir gecekondunun çatısı uçtu. Vatandaşlar, dün geceden bu yana aramalarına rağmen Sarıyer Belediyesi yetkililerinin gelmediğini ifade ederek duruma tepki gösterdi.

Sarıyer'de gecekondunun çatısı uçtu, vatandaşlar belediyeye isyan etti

Olay, dün gece Sarıyer Ferahevler Avşar Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, şiddetli rüzgar nedeniyle bir gecekondunun çatısı yerinden çıkarak yan gecekondunun çatısına uçtu. Çatısı uçan evin sahibi, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün akşam saatlerinde yoğun yağış uyarısı yapması nedeniyle branda ile çatıyı örtmeye çalıştı. Dün geceden bu yana Sarıyer Belediyesini aramalarına rağmen herhangi bir yetkilinin gelmediğini iddia eden vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

'Kimse ilgilenmiyor, biri sesimizi duysun'
Ev sahibi Yücel Ergül, 'Dün akşamki fırtınadan dolayı evlerimizin çatısı uçtu. Fakat geceden beri belediyeye haber vermemize rağmen gelip ilgilenen olmadı. Hiçbir yetkili şu ana kadar gelmedi. Halen daha da Sarıyer Belediyesi ilgilenmiyor. Vatandaşlar çok mağdur, akşam da yağmur bekleniyor. Yetkili bir merci de bulamıyoruz. Bu sene ilk kez uçtu, bayağı da bir kuvvetli fırtına vardı. Çok acilen çatının yapılması lazım. Belki sesimizi duyan olur da gelir' dedi.

Sarıyer’de gecekondunun çatısı uçtu, vatandaşlar belediyeye isyan ettiSIRADAKİ HABER