HaberlerŞanlıurfa haberŞanlıurfa'ya şehit ateşi düştü

Şanlıurfa'ya şehit ateşi düştü - Şanlıurfa haber

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in kuzeydoğusundaki Şeyh Horoz bölgesinde teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Tankçı Üsteğmen Muhammed Cihangir Çubukçu'nun ailesi Şanlıurfa'ya geldi.

Şanlıurfa'ya şehit ateşi düştü

Şehidin Haliliye ilçesindeki dedesinin evine iki tane dev Türk bayrağı asılırken, sokaktaki evler de Türk bayraklarıyla donatıldı. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında dün Afrin'in kuzeydoğusundaki Şeyh Horoz bölgesinde PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırıda bir tankın isabet alması sonucu şehit olan askerlerden Tankçı Üsteğmen Muhammed Cihangir Çubukçu'nun ailesi Şanlıurfa'ya geldi. Uçakla Gap Havalimanı'na gelen şehidin anne, baba ve kız kardeşi, daha sonra merkez Haliliye ilçesine bağlı Osmangazi Mahallesi'ndeki şehidin dedesinin evine geçti.

Sokaktaki evlere Türk bayrakları asıldı
Şehit haberinin alınmasının ardından şehidin dedesinin yaşadığı apartmana iki tane dev Türk bayrağı asıldı. Aynı sokakta yaşayan vatandaşlar da şehit haberinin hemen ardından evlerinin pencerelerine Türk bayrakları astı. Şehidin cenazesinin Gaziantep Adli Tıp Kurumundaki işlemlerinin ardından Şanlıurfa'ya getirilerek yarın defnedileceği belirtildi.

Şanlıurfa’ya şehit ateşi düştüSIRADAKİ HABER