HaberlerKırıkkale haberEsnaf kardeşlerden orduya anlamlı destek

Esnaf kardeşlerden orduya anlamlı destek - Kırıkkale haber

Esnaf kardeşler Sefa ve Mustafa Tüfekçioğlu, aylık cirolarının yüzde 10'unu Afrin operasyonuna destek amaçlı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışlayacak.

Esnaf kardeşlerden orduya anlamlı destek

Kırıkkaleli çiğ köfteci kardeşler, Zeytin Dalı Harekâtı'nın başlamasıyla birlikte dükkanlarının Türk bayraklarıyla donattılar. İki kardeşte terör örgütlerine yönelik sürdürülen operasyon süresince Türk askerlerine destek olduklarını ifade ediyorlar ve bu destek adına faaliyetler yürütüyorlar. Başlattıkları kampanya ile aylık cirolarının yüzde 10'unu TSK Güçlendirme Vakfına bağışlayacak olan ikili, bunun haricinde Şubat ayı içerisinde sınır hattına giderek harekata destek veren TSK personeline çiğ köfte dağıtacak.
Esnaf kardeşlerden Mustafa Tüfekçioğlu, 'Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatıyla terör yuvalarını dağıtan kahraman ordumuza karşı destek olmak amacıyla bir ay boyunca yapacağımız cironun tamamının yüzde 10'unu Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağışlıyoruz. Bizde burada vatan savunmasına bu şekilde katkıda bulunmak istiyoruz. Burada ne yapabiliriz ya da elimizden ne gelir gibi düşüncelere kapılmayıp yapabileceğimiz ne varsa yapmak istiyoruz. Orada bulunan askerlerimize en azından bir moral desteği sağlamak maksadıyla böyle bir girişimde bulunduk. Bu bir aylık süre zarfında bir süre belirleyeceğiz, müşterilerimize de bunu duyurarak müşterilerimizden katılan olursa onlarla birlikte sınır bölgesindeki askerlerimize çiğköfte ikramında bulunmak istiyoruz. Öncelikli olarak Osmaniye Toprakkale'deki birliklerimize çiğ köfte ikramımızda bulunup oradan da Hatay Reyhanlı'ya geçmeyi düşünüyoruz. Askerlerimize atkı, bere, iç çamaşırı, özellikle yün eldiven, termal çorap gibi hediyeleri askerlerimize ulaştırmak hedefindeyiz, bu ziyarette. Destek verecek müşterilerimizin bize hediye konusunda da destek olmasını çok önemsiyoruz. Örneğin annelerimiz yün eldiven örerek getirirlerse çok güzel olur. Bizlerde burada yardımlarımızla vatan hainlerine bir darbede biz vurmak istiyoruz. Şunu bilmeleri gerekiyor, verecekleri destekler teröristlere kurşun olarak geri dönecek, bizde buna vesile olmak istiyoruz' dedi.

Esnaf kardeşlerden orduya anlamlı destekSIRADAKİ HABER