HaberlerSamsun Hava Durumu haberSamsun yağmura teslim olacak

Samsun yağmura teslim olacak - Samsun Hava Durumu haber

Sıcaklıkların yüksek seyrettiği Samsun'da yeni haftayla beraber sağanak yağış ve nispeten soğuk hava etkili olacak

Samsun yağmura teslim olacak

Bir hafta süren soğuk havanın ardından Samsun hızla ısınarak bol güneşli ve sıcak havanın etkisi altına girmişti. Yeni haftanın başlamasıyla beraber ise sıcaklıklar 8-10 derece birden düştü. Pazartesi ve salı etkili olması beklenen sağanak yağıştan sonra sıcaklıklar tekrar yükselecek.

KARADENİZ BÖLGESİ YAĞIŞLI

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güneydoğusu, Ege'nin kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve akşam saatlerinde Ardahan çevrelerinde hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Bölgesi, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer sis ve pus hadisesi ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı meydana geleceği tahmin ediliyor. 

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığıgüneyli rüzgarın etkisini kaybetmesiyle birlikte kuzey kesimlerde 2 ila 10 derece azalacak, diğer yerlerde değişmeyecek, kuzey bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgarın,genellikle kuzey yönlerden, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ve gece saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı 10
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 10
İzmir: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 17
Adana: Parçalı bulutlu 18
Antalya: Parçalı bulutlu 20
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 13
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 4
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 14

 

 SIRADAKİ HABER