HaberlerMersin haberAkdeniz'de okullara destek sürüyor

Akdeniz'de okullara destek sürüyor - Mersin haber

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi'nin, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, çocukların ve gençlerin daha nezih, sağlıklı ve düzenli bir ortamda eğitim ve öğretim alabilmelerini sağlamak amacıyla ilçe sınırları içerisinde bulunan eğitim yuvalarına yönelik destekleri sürüyor.

Akdeniz'de okullara destek sürüyor

Eğitime yönelik kampanyalara da destek veren Akdeniz Belediyesi, Mardin'de bulunan okullar için önceki haftalarda başlayan kampanyaya da bin adet kitap ve eğitim-öğretim materyalleri ile katkı sağladı. Öte yandan, Akdeniz Belediyesi ile Akdeniz İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hazırlanan örnek proje kapsamında, lise mezunu gençlere ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu veren Akdeniz Akademi'de de eğitimler, 500 civarında öğrencinin katılımıyla sürüyor. Akademiye devam eden her öğrenciye yine Akdeniz Belediyesi tarafından 300 lira tutarında eğitim dokümanı desteği de sunuluyor. Akdeniz Belediyesi'ne bağlı teknik hizmet ekipleri tarafından eğitim yuvalarına verilen hizmetler kapsamında bazı okullarda çevre ve yol düzenlemesi yapıldı. Kimi okulların koruma duvarı ve bordürleri yenilenirken, bazı okulların duvarlarına tel montajı çekilip, korkulukları tamir edildi. Bazı okullara Atatürk büstleri ve bayrak gönderilmesinin yanı sıra okul mescitleri yenilerken, ihtiyaç duyan kimi okulun bahçesine basketbol potası montajı yapıldı. İlçede 60'ı aşkın okulda ihtiyaç duyulan hizmetleri sunan ekipler, okulların bahçesi ve çevresinin kaldırım ve kilit taşlarını da yeniledi. Ekipler ayrıca, kırsal mahallelerde yer alan bazı okullara çocuk oyun grupları da kurarak, okul bahçelerini çocuklar için adeta birer parka çevirdi.
Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, çocukları geleceğe hazırlayan eğitim yuvalarına özel bir önem verdiklerinin altını çizdi. Eğitim ortamının, öğrencilerin başarısında önemli bir etken olduğuna dikkat çeken Pamuk, 'En değerli varlığımız olan çocuklarımızın sağlıklı, donanımlı ve düzenli ortamda eğitim görmeleri en büyük haklarıdır. Ana sınıfından üniversiteye kadar çocuklarımızın ve gençlerimizin yanındayız. Geleceğimiz ve en değerli varlığımız olan çocuklarımız için, imkanlarımızı seferber etmeye, eğitime destek vererek, onlara her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Çünkü en büyük yatırım, insana ve eğitime yapılan yatırımdır. Ancak okuyan, araştıran toplumlar geleceğe daha güvenle bakabilir. Çocuklarımız ve gençlerimiz için eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak ve eğitim çıtamızın yükselmesi için okullarımıza desteğimiz ve katkımız kesintisiz bir şekilde devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı ikinci kanaat döneminde, bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir gelecek temenni ediyorum' dedi.

Akdeniz’de okullara destek sürüyorSIRADAKİ HABER