Haberlerİzmir haberUzmanlardan, 'Uyurken saçlarınızı toplayın' uyarısı

Uzmanlardan, 'Uyurken saçlarınızı toplayın' uyarısı - İzmir haber

Saç Ekim Merkezi Direktörü Yasemin Gülgör, kadınların uyurken saçlarını yukarı doğru toplayarak, kırılmaların önüne geçebileceklerini söyledi.

Uzmanlardan, 'Uyurken saçlarınızı toplayın' uyarısı

Kadınlarda ve erkelerde saçların duruşu ve şeklinin kişinin kendisini iyi ve kötü hissetmesini sağladığını anlatan Gazi Hastanesi Saç Ekim Merkezi Direktörü Gülgör, 'Modumuzu, ruh halimizi belirleyen saçlarımız için doğru yıkama ve doğru tarak kullanımı ile sağlıklı tutabiliriz. Kafa derisi ve saçlar, kötü kullanılmaya oldukça dayanıklı olmasına rağmen fazla veya yanlış yapılmış permadan, boyadan, renk açıcılardan veya masajdan zarar görebiliyor. Saçın güzelleşme miktarı kişiden kişiye değişiyor' dedi.
Saç kırıklıklarından kurtulmanın ya da kırıkların daha geç belirmesinin çeşitli yollarını anlatan Gülgör, 'Fırçalama, yanlış yıkama ve düzensiz saç kesimi gibi kötü bakımlar saçların kırılmasına sebep oluyor. Saçlarınızın uzun ömürlü olması için doğru bakım ürünleri seçin. Yıkarken nazik davranın, tahta fırça kullanın, uyurken bile saçlar kırıldığı için saçları yukarı doğru toplayın' diye konuştu.
Uzun saçlı kadınların yanlış fırçalama, yanlış yıkama, düzensiz saç kesimi gibi etkenlerden kaynaklanan saç kırılmalarının yoğun olduğu söyleyen Gülgör, 'Bazı bakım teknikleriyle ve doğru ürünler kullanarak uzun, gür, ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz' ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER