Haberlerİzmir haberEstetikte '3D' dönemi

Estetikte '3D' dönemi - İzmir haber

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Görkem Çalışkan, 3D Simulasyon Uygulamasının estetik operasyonlarda kullanılmaya başlandığını belirterek, 'Uygulama sayesinde hastalar, simulasyon programındaki kendi görüntüsüne bakıp, estetik operasyonun nasıl sonuçlanacağını görme fırsatını yakalıyor' dedi.

Estetikte '3D' dönemi

3D simülasyon cihazları sayesinde yapılacak estetik işlemin; ameliyattan önce operasyon sonrasında nasıl sonuçlandığını görmek mümkün hale geliyor. Bu uygulamada hastanın estetik yapılacak bölgesi taranıp, 3D Simulasyon Programına aktarılıyor. Hastalar doktoru ile birlikte bilgisayardaki simülasyon programındaki görüntüler üzerinden ne istediklerini daha net bir şekilde ifade edebiliyor. Estetik cerrahlar ise operasyonun detaylarını ve buruna yapılacak işlemleri hastaya daha net anlaşılır bir şekilde anlatabiliyor. Yani uygulama, estetik operasyon öncesi hastaların, 'Burnum acaba nasıl olacak?' kaygısına son veriyor.
3D Simulasyon Programının doktor ve hastanın aynı frekansı yakalamasında faydalı olduğuna dikkat çeken Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Görkem Çalışkan, 'Hastalar, bu program sayesinde estetik operasyonun nasıl sonuçlanacağını görebiliyor. Program meme protezi ameliyatlarında da hem cerraha hem de hastaya büyük avantajlar sağlıyor. Örneğin hastanın taranmış simülasyon görüntüleri üzerinde, damla protez, düşük profil, orta profil, yüksek profil ve çok yüksek profil protez deneyerek vücut üzerinde nasıl duracağını görebiliyoruz. Asimetlerik göğüsleri olan kadınlarda iki göğüsse de aynı protez konulursa, ameliyat sonrası simetri yakalanamayabilir. İki göğüse de farklı protez konulması gerekebilir. 3D Simulasyon programında iki göğüse farklı protezler koyarak, ameliyat sonrası görüntüyü hastaya net olarak gösterebiliyoruz' diye konuştu.
Dr. Çalışkan, hastaların aynı programda protezlerin bikini, elbise üzerinde nasıl duracağını da görebildiğini de ifade ederek, hastaların sanal gerçeklik gözlüğünü takıp, aynı çalışmaları gözlükle inceleyebildiğini söyledi.SIRADAKİ HABER