HaberlerAntalya haberDHT'den yeni çocuk oyunu

DHT'den yeni çocuk oyunu - Antalya haber

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu'nun (DHT) yeni çocuk oyunu 'Pati Kardeşliği' izleyici ile buluşacak.

DHT'den yeni çocuk oyunu

Döşemealtı Halk Tiyatrosu, 2018 yılına iki yeni oyunla giriyor. Hazırlıkları süren komedi oyunu 'Vatan Kurtaran Şaban'ın yanı sıra çocuk oyunu 'Pati Kardeşliği' bu ay gösterime sunulacak. Her iki oyunun sahnesi Döşemealtı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından özel olarak hazırlanıyor.
Eyüp Toru'nun yazdığı, Sinem Arslanoğlu Çakıcı'nın yönettiği 'Pati Kardeşliği' adlı çocuk oyunu, 13 Şubat'ta yapacağı prömiyerin ardından, 17 Şubat Cumartesi günü saat 14.00'te seyirci karşısına çıkacak.
2 sokak köpeği, 2 sokak kedisi ile bir apartmanın yöneticisi ve kapıcısı arasında geçen hikaye de mahalledeki parktan uzaklaştırılmak istenen hayvanların birbirleriyle olan dayanışması konu ediliyor. Normalde birbirleriyle pek anlaşamayan kedi ve köpekler, kendileri için asıl tehlike olan kötü niyetli insanlara karşı birlik olmayı ve dostluğu öğreniyor.
Müziklerini Gürkan Çakıcı, dans düzenini Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından koreograf Boğaç Özbakır, kostümleri ise Bani Bakikuşağı Çabar'ın yaptığı oyunda Mert Yılmaz, Tuğçe Akat, Hanife Özsoy, Ömer İlci, Banu Bakikuşağı Çabar ve Fatih Tunca rol alıyor. DHT'nin deneyimli oyuncusu Murat Ercanlı, profesyonel anlamdaki ilk yönetmenlik deneyiminde Sinem Arslanoğlu Çakıcı'ya supervisor olarak destek veriyor.
'Pati Kardeşliği', sezon boyunca her Cumartesi günü Yeşilbayır'daki Yeşilpark Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

DHT’den yeni çocuk oyunuSIRADAKİ HABER