HaberlerAdana haberAdana'da 480 bin öğrenci ders başı yaptı

Adana'da 480 bin öğrenci ders başı yaptı - Adana haber

Adana'da 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başladı. Kent genelinde 480 bin öğrenci ders başı yaptı.

Adana'da 480 bin öğrenci ders başı yaptı

Türkiye genelinde 18 milyon ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi ders başı yaparken, Adana'da ise 480 bin öğrenci ve 28 bin 138 öğretmen, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemini karşıladı.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş da Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki öğrencilerle bir araya geldi.
Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen programda öğrencilere hitap eden Vali Demirtaş, 'Hedeflediğiniz tüm başarılara ulaşacağınıza yürekten inanıyorum. Eğitim ve öğretim, bireyin tüm yaşamı boyunca ihtiyacı duyduğu bilgiyi, beceriyi, tutum ve davranışların kazanıldığı önemli bir süreçtir. Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, insanların yararlılığı için kullanabilen bir nesil yetiştirmek önemlidir. Eğitim de okul-öğrenci işbirliği sağlanmalıdır. Milletimizin bekası kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması yeni nesiller yetiştirmekle mümkündür' dedi.
Daha sonra 2 öğrenci 'Bayrak' ve 'Sakarya' şiirlerini okudu. Şiirlerin ardından program son buldu. Programa kent protokolü katıldı.

Adana’da 480 bin öğrenci ders başı yaptıSIRADAKİ HABER