HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Demokrasi şöleni'

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Demokrasi şöleni'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, partisinin 36. Olağan Kurultayı'nı değerlendirerek, 'CHP'de kurultaylar demokrasi şöleni şeklinde geçer, partinin demokrasi anlamında daha da gelişmesini sağlar' dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Demokrasi şöleni'

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 36. Olağan Kurultay heyecanı sona erdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun tekrar genel başkan olarak seçildiği ilk günden sonra, kurultayda ikinci günde parti meclisi için seçim yapıldı. Ankara'daki kurultaya katılan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "CHP'de kurultaylar demokrasi şöleni şeklinde geçer, partinin demokrasi anlamında daha da gelişmesini sağlar. Adaylı kurultaylarda coşku hakim olur, bizim kurultayımız da heyecan getirdi. Delegeler genel başkan tercihini yaptı, parti meclisi de bizim için çok önemli" şeklinde konuştu.

GURUR VERİCİ

CHP'nin 2019 vizyonunu yeni oluşan parti meclisinin belirleyeceğini belirten Akcagöz, "PM'yi komuta kademesi olarak değerlendiriyoruz. 60 parti meclisi üye koltuğu için 488 aday yarıştı, AKP'de veya MHP'de bu çeşitliliği göremeyiz. Sosyal demokrat bir parti olarak kendi içimizde demokrasiyi yaşatmalıyız. CHP için bu süreç gurur verici" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER