Haberlerİstanbul haberEsat Delihasan: 'Hedeflerimizden birine ulaştığımız için mutluyuz'

Esat Delihasan: 'Hedeflerimizden birine ulaştığımız için mutluyuz' - İstanbul haber

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, 45. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası'nda elde edilen başarı için, 'Hedeflerimizden birine ulaştığımız için mutluyuz' dedi.

Esat Delihasan: 'Hedeflerimizden birine ulaştığımız için mutluyuz'

Karatede uluslararası takvimin önemli organizasyonları arasında yer alan 45. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası, 2-4 Şubat tarihleri arasında Rusya'nın Soçi kentinde düzenlendi. 44 ülkeden 956 karatecinin katılım gösterdiği şampiyonada Türkiye Karate Milli Takımı, 18 bayan, 20 erkek karateciyle ülkemizi temsil etti.
Iceberg Palace Salonu'nda düzenlenen ve 33 ferdi, iki takım dalında madalya dağıtılan şampiyonada Türk karateciler, üç altın, üç gümüş ve 12 bronz madalya kazandı. Toplamda 18 kez podyum gören Türkiye, 44 ülke arasında en çok madalya kazanan ülke oldu.

Delihasan: 'Öncelikli hedeflerimizden biriydi'
Soçi kentindeki organizasyonda Avrupa'nın en çok madalya kazanan ülkesi olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, 'Toplamda 18 madalya ile tüm Avrupa ülkeleri arasında en çok madalyayı kazanma başarısını gösterdik. Bu bizim öncelikli hedeflerimizden biriydi. Çünkü bir müsabakada ne kadar çok madalya alırsanız, bir sonraki müsabakada da bu seviyeye yaklaşabilir ve bronz madalyaları altına çevirebilirsiniz. Bu anlamda bizim için önemli bir şampiyonaydı' dedi.
Öncelikli hedeflerinden birine ulaşmalarının önemli olduğuna dikkat çeken Esat Delihasan, 'Tabii burada eksik gördüğümüz noktalar da var. Onları gidermek için gerekli tedbirleri almamız gerekiyor ama genel olarak memnun edici bir sonuç. Çünkü 44 Avrupa ülkesi arasında en çok madalya kazanan ülke olduk. Bizim için yeterli mi? Değil ancak yine de hedeflerimizden birini ulaştığımız için mutluyuz' ifadelerini kullandı.

Esat Delihasan: "Hedeflerimizden birine ulaştığımız için mutluyuz"SIRADAKİ HABER