HaberlerGiresun haberGiresun Belediyesi'nden alt ve üst yapı çalışmaları ile ilgili bilgi verildi

Giresun Belediyesi'nden alt ve üst yapı çalışmaları ile ilgili bilgi verildi - Giresun haber

Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Çözüm Koordinasyon Birimi tarafından 2017 yılı içinde yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Giresun Belediyesi'nden alt ve üst yapı çalışmaları ile ilgili bilgi verildi

Giresun halkına daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için mesai saati gözetmeksizin belediye ekiplerinin farklı alanlarda çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. Belediye tarihinde alt ve üst yapıya en büyük yatırım son 9 yılda yapıldığı ifade edilen değerlendirmede' 'Şehir genelinde bulunan 28 mahalle ile tüm cadde ve sokaklarda ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli çalışmalar yapıldı. Altyapısı yapılmayan hiçbir cadde ve sokağın üst yapısına başlanılmadı. Şehir genelinde tüm yollarda asfalt, beton ve parke döşeme çalışmaları yapıldı. Önceki yıllarda asfalt çalışması yapılan yollarda, yeni yapılan doğal gaz çalışmaları nedeniyle bozulan bölümler yenilendi' denildi.

'Altyapıya büyük yatırım'
Altyapıya büyük yatırım yapıldığı da kaydedilen açıklamada 'Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Kanalizasyon İşleri Şefliği tarafından 4 bin 100 metre kanalizasyon ile yağmursuyu hattı yapıldı. Kanal temizleme aracı ile şehir genelinde bulunan ana kolektör hatlarının rutin temizlikleri tamamlandı. Yine rutin olarak yağmur suyu kanal ve ızgaralarının temizlikleri de yapılarak yağışlı havalarda meydana gelebilecek tıkanıkların önüne geçildi. Su Şefliği tarafından 5 bin 500 metre yeni su şebeke hattı döşendi. Mevcut hatlarda ise ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli bakım ve onarımlar yapıldı. Gaziler Mahallesi'ne 100 metreküp içme suyu terfi merkezi ile su deposu yapılarak hizmete açıldı. Şehrimizin ileriye dönük içme suyu sorunu yaşamaması için erken önlemler alınarak 2 adet yeni su kuyusu açma çalışmalarına başlandı' açıklamasında bulunuldu.

'Üstyapıya önem veriyoruz'
Altyapı çalışmaları tamamlanan yerlerde üst yapı çalışmalarına geçildiği de kaydedilen açıklamada 'Fen İşleri Müdürlüğü tarafından şehrin farklı noktalarında üst yapı çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda yıl içinde 20 bin ton asfalt, 8 bin metreküp yol betonlama, 11 bin metreküp taş duvar, 500 metre perde duvar, 600 metre menfez, 3 bin metre yol açma, bin 100 metre ferforje, 120 bin metreküp parke yol ve kaldırım, 500 metre merdiven ve 2 yeni muhtarlık binası yapıldı. Alternatif bağlantı yolları açılarak vatandaşlarımızın kullanımına açıldı' bilgisi verildi.
Acil müdahale ekibinin de çalışmaları şu şekilde özetlendi:
'Ayrıca Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağlı Acil Ekip tarafından da 2 bin 450 metre yeni kaldırım, 2 bin 100 metre yol betonlama, 900 metre demir korkuluk, 2 bin 750 metrekare parke, bin 250 metrekare duvar peyzajı, bin 550 metre baskı beton ve 11 farklı yerlerdeki merdivenin yapım ve onarımı gerçekleştirilirken, 5 okul ve 4 caminin çevre düzenlemesi yapıldı.'

Giresun Belediyesi’nden alt ve üst yapı çalışmaları ile ilgili bilgi verildiSIRADAKİ HABER