HaberlerKastamonu haberKastamonu amatör ligde çıkan kavgaya başkandan sert tepki

Kastamonu amatör ligde çıkan kavgaya başkandan sert tepki - Kastamonu haber

Araç Belediyespor ile Cide Belediyespor karşılaşmasının ardından sahada çıkan kavgaya sert tepki gösteren Cide Belediyespor Kulüp Başkanı Erol Çelebi, canlarını zor kurtardıklarını söyledi.

Kastamonu amatör ligde çıkan kavgaya başkandan sert tepki

Kastamonu 1. Amatör Küme'de Araç Belediyespor ile Cide Belediyespor karşılaştı. Karşılaşmanın 1-1 sona ermesinin ardından sahada gerginlik yaşandı. Araç Belediyespor, maçın bitmesiyle birlikte Cide Belediyespor'lu oyunculara saldırdı. Çıkan kavgada polis ekipleri ve jandarma ekipleri, Cide Belediyespor'lu oyunculara yapılan saldırıda güvenliğini almak için büyük çaba sarf gösterdi. Maç sonunda Cide Belediyespor takımı güvenlik güçlerinin yoğun kontrolüyle ilçeden güçlükle ayrılabildi.

'Canımızı zor kurtardık'
Yaşanan olaylar sonrasında açıklamalarda bulunan Cide Belediyespor Kulüp Başkanı Erol Çelebi, yaşanan olayların bir futbol müsabakasına yakışmadığını belirterek, maç sonrası canlarını zor kurtardıklarını ifade etti. Çelebi, 'İnanın ben ömrümde ilk defa böyle Bir şey ile karşılaştım. Maç biter bitmez Araç Belediyespor futbolcuları, teknik heyeti ve taraftarları, topyekün üzerimize saldırdı. Yedek kulübesine tüm takımı toplayarak zarar görmemeye çalıştık. Az sayıdaki güvenlik güçlerinin yoğun uğraşları sonunda canımızı zor bela kurtardık. Bazı futbolcularımız yaşanan olaylar sırasında darp edilerek yaralandı. Sahaya kaldırım taşından tutun atmadıkları bir şey kalmadı. Böyle bir spor müsabakası olmaz. Biz kendi sahamızda ligin ilk devresinde aynı takımı konuk ettik, karşılaşmadan da 3-1 yenik ayrılmamıza rağmen, taşkınlığı bırakın, yemek daveti verip ilçelerine çiçeklerle uğurladık' dedi.

'Belediye başkanına hiç yakışmadı'
Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi, müsabaka sonunda olayları ateşleyen kişinin Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu olduğunu iddia ederek, 'Maç sonunda koşarak sahaya giren Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu'nun yaptıkları, olayların daha büyümesine neden oldu. Futbolcularımıza direkt olarak saldırıda bulunup darp eden Ayanoğlu'nun söylediği bir söz ise adeta kanımızı dondurdu. Yedek kalecimizle tartıştığı sırada 'Gebertin bunları, buradan çıkarmayın' sözüyle orada bulunan herkesin saldırısına uğradık. Bırakın darp edilmeyi ölümün eşiğinden döndük. Bir ilçenin belediye başkanının bu tavrına karşı söyleyecek söz bulamıyorum. Kamuoyu vicdanına bırakıyorum' diye konuştu.

'Yasal hakkımızı kullanacağız'
Yaşanan olaylar sonrasında şikayetçi olduklarını belirten Çelebi, 'Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu ve takımından, tüm Cide Belediyespor ekibi olarak şikayette bulunduk. Orada yaşanan olaylar hem maçın hakemleri hem de güvenlik güçleri tarafından kayıt altına alındı. Bundan sonraki süreçte hakkımızı şikayette bulunarak Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız yargısında arayacağız. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır' şeklinde konuştu.

'İddialar asılsızdır'
Çıkan kavganın ardından açıklamalarda bulunan Cide Belediyespor Kulüp Başkanı Erol Çelebi'ye cevap veren Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, iddiaları reddetti.
Ayanoğlu, şöyle konuştu: 'Maç sonu Cideli futbolcuların küfürlü konuşmalarından dolayı bir gerginlik yaşandı. Ben de olayları yatıştırmak için sahaya indim ve hala küfür eden Cideli bir futbolcuya 'Bunlar bir futbol müsabakasına yakışmıyor' dedim. Ama bu kez aynı kişi benim şahsıma ağza alınmayacak şekilde küfür etti. Biz yine sağduyulu davranarak konunun uzamamasını sağladık. İddia edildiği gibi bir kavga ve saldırı olmadı. Ben de eski bir futbolcuyum, saha içinde yaşananlar saha içinde kalır, saha dışına taşmaz. Bizler ilçemize gelen Cide takımımız için maç sonu yemek dahi hazırlattık. Yaşananlar elbette bir spor müsabakasına yakışmadı. Yaşanmaması gereken, hele ki bir spor müsabakasına hiç yakışmayan olaylar bunlar. Ama şahsıma karşı Cide Belediyespor Başkanı Erol Çelebi tarafından ortaya atılan iddiaların hiç birinin kabul etmediğimi belirtmek isterim.'

Kastamonu amatör ligde çıkan kavgaya başkandan sert tepkiSIRADAKİ HABER