HaberlerHatay haberVali Ata: 'Çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için imkanları seferber ediyoruz

Vali Ata: 'Çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için imkanları seferber ediyoruz - Hatay haber

Hatay Valisi Erdal Ata, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyıl açılış törenine katıldı.

Vali Ata: 'Çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için imkanları seferber ediyoruz

Antakya Gazi Ortaokulu Konferans Salonu'nda gerçekleşen törende konuşan Gazi Ortaokulu Müdürü Hasan Vural, okullarını en etkin hale getirmek için okulun personelleri, velileri ve öğrencileriyle büyük çaba içerisinde olduklarını söyledi.
Hatay Valisi Erdal Ata ise, devlet olarak en büyük hedeflerinden birisinin büyük Atatürk'ün işaret ettiği milli eğitimde muzaffer olmak olduğunu belirtti.
Türkiye'nin genç nüfusa sahip bir ülke olduğunu hatırlatan Vali Ata, '2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başlamanın sevincini, coşkusunu sizlerle paylaşıyor, bu dönemin ilimiz ve ülkemizin tüm çocukları için başarı, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum. Bir ülkenin ancak eğitim yolu ile kalkınabileceğini, eğitimin toplumların geleceğinin güvencesi olduğunu çok iyi bilen büyük önder Atatürk'ün, kurtuluş savaşının ardından söylediği, 'en mühim ve feyizli işlerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitimde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin hakiki kurtuluşu ancak bu suretle olur' sözünden hareketle o günlerde başlatılan eğitim seferberliği, bugün de eğitime yapılan yatırımlarla, son yıllarda genel bütçeden en fazla payın eğitime ayrılmasıyla devam etmektedir. Devlet olarak en büyük hedeflerimizden biri büyük Atatürk'ün işaret ettiği gibi milli eğitimde muzaffer olmaktır. Türkiye genç nüfusa sahip bir ülkedir. Dolayısıyla gençlerimizi, çocuklarımızı iyi bir eğitim vererek yetiştirebilirsek yine ulu önder Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma hedefini gerçekleştirebiliriz. Bizler çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim almaları için devletimizin tüm imkanlarını seferber ediyoruz, ancak yine de özellikle göç alan illerimizde ve şehir merkezlerinde hala okul ve derslik ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. Bu vesileyle hayırseverlerimizin eğitim yatırımlarına katkıda bulunmalarını beklediğimizi bir kere daha belirtmek istiyorum. Eğitimin baş mimarı ve temel taşı sizlersiniz. Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızı, gençlerimizi sizlere emanet ediyoruz. Onları hayata sizler hazırlıyorsunuz, bilgi çağına damgasını vuracak beyinleri sizler yetiştireceksiniz' dedi.
Konuşmaların ardından Vali Ata, 2017-2018 ders yılının ikinci yarısının ders zilini çalarak, sınıfları gezdi, öğrencilerle sohbet etti.
Programa, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya İlçe Milli eğitim Müdürü Mesut Çerko, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Ata: "Çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için imkanları seferber ediyoruzSIRADAKİ HABER